GTA 6: Specjalne opcje dla programistów ujawniły nowe szczegóły gry

Wygląda na to, że GTA 6 będzie zdecydowanie bardziej zaawansowane niż jej poprzednik. Takie wnioski płyną z przecieków dotyczących specjalnych opcji programistycznych.

Użytkownik Reddita o nicku Tobbelobben podczas przekopywania się przez tajemnice buildu, który wyciekł w zeszłym roku odkrył menu zatytułowane AI DEBUG. Zawiera ono dziesiątki różnych opcji, które ułatwiają testowanie gry, jak również nowe informacje o nowych mechanikach i funkcjach. Oprócz systemu ProceduralMotion, który sugeruje, że gra będzie zawierać znacznie bardziej dynamiczne animacje, które mają odzwierciedlać różne zewnętrzne warunki, Tobbleobben odkrył opcje zatytułowane EmotionalLocoRequests, Expressions oraz Gestures. Sugerują one, że NPC w grze będą zdolni do wyrażania emocji na różne sposoby.

Reklama

Menu “AI Debug" ujawniło także nieco nowych informacji na temat zaawansowanego AI NPCów. Dla przykładu zwierzęta mają być znacznie bardziej inteligentne niż do tej pory, co można wywnioskować po obecności w menu opcji AnimalInteligence. Zanosi się więc na to, że interakcje z fauną będą nieco mocniej zaakcentowane. 

NPC natomiast mają być niezwykle zaawansowani, a to za sprawą nie tylko wspomnianych emocji, ale też systemu AIMemory, którego obecność sugeruje, że będą pamiętać nasze wcześniejsze działania i decyzje. Być może będą one miały wpływ na nasze późniejsze interakcje. Kolejna opcja menu sugeruje natomiast, że NPC będą mogli... czuć zapach naszej postaci, jak również innych NPC. Brzmi to jak rozwiązanie cokolwiek niezwykłe, ale na pewno interesujące zarazem.

Menu AI Debug zdradziło również system frakcji, który może być poprawioną wersją tego, który widzieliśmy w San Andreas. Oprócz tego, możemy się spodziewać dynamicznego otoczenia, które może zmieniać się z czasem, dzięki działaniom gracza oraz zmianom w fabule.

Oczywiście gracze nadal czekają na oficjalną zapowiedź gry, ale i tak zanosi się na to, że nie trafi ona do sklepów wcześniej niż w okolicach 2025 roku. Natomiast jeśli będzie tak rozbudowana jak to sugerują najnowsze przecieki, to nie mamy absolutnie nic przeciwko temu, aby poczekać te dwa lata.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy