​Remake Wiedźmina: Geralt z nowym głosem?

Aktor podkładający głos Geralta z Rivii w anglojęzycznej wersji gry odniósł się do nadchodzącego remake'u oryginalnego Wiedźmina. Czy CD Projekt RED będzie chciało do projektu zaangażować nowy głos?

CDPR pod koniec ubiegłego miesiąca zaskoczyło wszystkich fanów ogłaszając pracę nad remake’iem Wiedźmina, czyli pierwszej części z całej serii gier. Projekt o nazwie kodowej "Canis Majoris" jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, przez co studio prosi swoich fanów o cierpliwość. 

Jak można się domyślać, zespół czeka nie lada wyzwanie, gdyż przywrócenie 15-letniego tytułu nie będzie należało do łatwych. Na ten moment wiadomo, że nowa wersja jest w pełni budowana od podstaw na silniku Unreal Engine 5. Oczywiście wielu fanów zastanawia się, które z kultowych postaci będzie można obserwować w zaktualizowanej wersji. Do sprawy odniósł się Doug Cokle, aktor dubbingowy podkładający głos Geraltowi w anglojęzycznej wersji gry. Poprzez odgrywanie najważniejszej roli w słynnej serii RPG, Cockle zyskał rzesze fanów, którzy nie wyobrażają sobie innej osoby na tym miejscu. Wielu fanów ciekawi, czy zostanie zaangażowany przez studio i tym razem.

Reklama

W niedawnym wywiadzie udzielonym dla Eurogamer Cockle przyznał, że niestety nie jest w posiadaniu zbyt wielu informacji dotyczących remake’u Wiedźmina, poza tymi ogólnodostępnymi. Dodał, że nie jest pewien, czy CD Projekt RED będzie chciało ponownie nagrać oryginalne kwestie, z jego udziałem w roli głównej, czy też po prostu ponownie wykorzystają głosy z wydania z 2007 roku. Z wypowiedzi Cockle’a można wywnioskować, że studio nie skontaktowało się z nim w sprawie projektu. Jednak jak wiadomo, całość w dalszym ciągu jest na bardzo wczesnym etapie realizacji. Biorąc pod uwagę, że Doug wciela się w postać Geralta od samego początku, sensowne byłoby, aby użyczył swojego głosu do remake'u wnosząc powiew świeżości do zagranej już przez siebie roli.

Jako seria, Wiedźmin z każdą kolejną wydawaną grą stawał się coraz bardziej popularny. W szczególności ogromny sukces odniosła trzecia część, gdyż została uznana za jedną z najlepszych gier RPG w historii. Trzeba przyznać, że studio nie próżnuje. CD Projekt Red zapowiedziało także nową trylogię Wiedźmina, jak również kontynuację Cyberpunka 2077. Pozostaje więc cierpliwe czekać na ogłoszenia zawierające konkrety i szczegóły.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy