​CD Projekt RED zwiększa zyski dzięki grze Cyberpunk 2077

Pierwsza połowa 2022 roku okazała się niezwykle pomyślna dla polskiego studia CD Projekt RED. Jak dowiedzieliśmy się z ostatniego raportu, w okresie tym twórcy Wiedźmina i Cyberpunka wygenerowali 378 mln zł przychodu i 114 mln zł zysku.

378 zł przychodu i 114 mln zł zysku - oto wynik pierwszego półrocza CD Projekt RED

378 mln skonsolidowanego przychodu to wynik dobry, choć jednak nie aż tak świetny jak w bliźniaczym okresie w roku poprzednim, gdzie wówczas CD Projekt RED zanotowało wynik na poziomie 471 mln przychodu. Jeśli z kolei chodzi o zyski, to w omawianym okresie wyniosły 114 mln zł, co stanowi wzrost o 8% względem rezultatu sprzed roku.

W filmie podsumowującym pierwsze półrocze wiceprezes zarządu ds. finansowych, Piotr Nielubowicz, jednoznacznie zaakcentował, że studio zawdzięcza powyższy wynik wspomnianej głośnej premierze gry Cyberpunk 2077, która rozeszła się jak świeże bułeczki na next-genowych urządzeniach, czyli konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Reklama

Przed CD Projekt RED dużo ciężkiej pracy. Serial Edgerunners, next-genowy Wiedźmin i dodatek do Cyberpunka

Skoro już mowa o przeszłych rezultatach, to nie mogło zabraknąć prezentacji planów studia na najbliższe miesiące. Polscy deweloperzy pieczołowicie pracują nad kolejną grą ze świata Wiedźmina. Gracze z niecierpliwością wyczekują również debiutu Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach nowej generacji.

Nielubowicz wspomniał także o głośnej współpracy, jaka nawiązana została przez "Redów", czyli mowa oczywiście o strategicznej umowie z Epic Games na wykorzystanie możliwości nowoczesnego i zaawansowanego pod względem technologicznym silnika Unreal Engine 5.

Już 13 września w serwisie Netflix swoją premierę będzie miał serial anime Cyberpunk: Edgerunners, co według wiceprezesa zarządu stanowi zupełnie nowy kierunek i ważny krok w rozwoju całego uniwersum.

Nie można również zapomnieć o dużym fabularnym dodatku, który w Cyberpunk 2077 pojawi się już w przyszłym roku. Phantom Liberty będzie jednak pierwszym i ostatnim rozszerzeniem, jakim uraczeni zostaną wszyscy entuzjaści gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD Projekt RED | Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy