Polsko-brytyjska gra z mocną obsadą aktorską doczekała się zwiastuna

​Fort Solis to produkcja opowiadająca o inżynierze znajdującym się w przestrzeni kosmicznej. Musi on dotrzeć do tajemnicy, jaką skrywa tytułowy fort - czyli jedno z miejsc na Marsie. W sieci pojawił się niedawno krótki fragment rozgrywki produkcji polsko-brytyjskiej.

Fort Solis wzbudza oczekiwania graczy

Fort Solis to niezwykle ciekawa produkcja zaprezentowana po raz pierwszy podczas Summer Game Fest Festival 2022. Gra przygotowywana przez dwa studia - Fallen Leaf oraz Black Drakkar Games. Jej fabuła jest niezwykle interesująca i będzie ona trwała zaledwie przez jedną noc. Nie będzie jednak to zwykła noc, gdyż spędzimy ją na Marsie. Wcielimy się w inżyniera Jacka Leary’ego. W pewnym momencie Leary otrzymuje alarm i przybywa do Fort Solis.

Pomimo tego, że miejsce to wydaje się być dawno zapomniane, to skrywa ono pewną tajemnicę. Bohater w raz z przebiegiem fabuły będzie odkrywał kolejne szczegóły na temat powstania fortu, losów jego pracowników oraz celów, do jakich został on zbudowany. Wszystko ma być utrzymane w klimacie gatunku thrillera science-fiction. Ambitna produkcja od samego ogłoszenia zdobyła spory rozgłos w świecie gamingowym i wielu graczy czekało na więcej informacji.

Reklama

Co ciekawe, w projekt zaangażowani są znani aktorzy. Swoich głosów użyczył m.in. Troy Baker, który brał udział w takich produkcjach, jak League of Legends, Call of Duty, Fortnite czy God of War. W Fort Solis usłyszymy również Rogera Clarka (Red Dead Redemption 2) czy Julię Brown (serial World on Fire). Teraz opublikowano nieco ponad minutowy zwiastun rozgrywki.

Fort Solis przyciąga oko

Widzimy na nim głównego bohatera, który wsiada w maszynę do przemieszczania się i następnie znajduje się przy Forcie Solis. Wchodząc do niego, odkrywa bardzo tajemnicze miejsca w obrębie fortu. Mieści się w nim coś w rodzaju laboratorium, a na łózkach widoczne są przykryte postacie. Wszystko stworzone jest w bardzo niepokojącym, tajemniczym klimacie.

Narzekać nie można na pewno na oprawę graficzną. Współpraca Polaków z Brytyjczykami na pewno była pod tym kątem owocna. Jakość detali i ogólnie warstwa graficzna stoi na absolutnie najwyższym poziomie. Fort Solis będzie wydane na konsolę PS5 oraz PC. Dokładna data premiery gry nie została ujawniona, lecz twórcy zapowiadają, że będzie to lato tego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama