Red Dead Redemption 2: Świetny trailer fanowskiego remake’u słynnej gry

Gra "Red Dead Redemption" jest jedną z najważniejszych gier ostatniej dekady. Dzieło stworzone przez studio Rockstar Games cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Teraz studio TeaserPlay przygotowało nieoficjalny koncept remake’u.

"RDR 2" marką od lat

Mogłoby się wydawać, że dzieło Rockstar Games - "Red Dead Redemption" jest bardzo nową grą i nie wymaga jeszcze odświeżenia pod względem graficznym. Jest to połowicznie prawda. Gra z fabułą umiejscowioną na "Dzikim Zachodzie" została wydana w październiku 2018 roku. Cztery lata to nie jest teoretycznie dużo i ta produkcja w dalszym ciągu uznawana jest za jedną z najlepszych gier w historii branży.

Jednak z drugiej strony, cztery lata w gamingu to całkiem sporo. Technologie rozwijają się każdego roku. Zarówno jeśli mówimy o fizyce, jak i oprawie graficznej gier wideo. Dlatego też nie należy się spodziewać oficjalnego remake’u "RDR 2" od producentów, ale takie pomysły padają ze strony nieoficjalnych twórców.

Reklama

Studio TeaserPlay, które specjalizuje się w tworzeniu nieoficjalnych zwiastunów gier na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games, teraz postanowiło odświeżyć "Red Dead Redemption 2". Czy w tym nagraniu widzimy dużą różnicę względem rzeczywistej rozgrywki?

Fanowski koncept zapiera dech w piersiach

Jak to zwykle bywa w studiu TeaserPlay, ich "przeróbki" wyglądają wyśmienicie. Nie inaczej jest z remake’iem "Red Dead Redemption 2". Twarz głównego bohatera jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. To samo możemy powiedzieć o otoczeniu. Zarówno miasteczko, jak i leśno-górskie tereny dookoła niego wyglądają znakomicie. Widać, że nowy silnik wprowadził grafikę na jeszcze wyższy poziom realizmu, niż to widzieliśmy dotychczas.

Nieco ponad dwuminutowa projekcja pokazuje, że takie odświeżenie byłoby czymś absolutnie genialnym. Jednakże warto zaznaczyć, że Unreal Engine 5 jest bardzo wymagającym silnikiem i niewiele sprzętów komputerowych mogłoby sobie z nim poradzić na wysokich ustawieniach graficznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Dead Redemption 2 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama