Pokémon Go - błąd sprawił, że Chińczycy mogli w nią grać... przez 30 minut

Pokémon Go po siedmiu latach zakazu zawitał na krótko do Chin. Przyczyną tego zaskakującego zdarzenia był błąd, który na 30 minut zniósł geoblokadę na terenie całego kraju. Gracze z Chin mogli w końcu cieszyć się grą, chociaż większość z nich zapewne nie zdążyła zareagować na czas.

W skrócie:

  • Pokémon Go był dostępny w Chinach przez 30 minut z powodu błędu znoszącego zakaz.
  • Gracze mogli eksplorować nowe obszary, łapać dzikie pokémony oraz odwiedzać niezarządzane gymy i pokestopy.
  • Społeczność z radością przyjęła ten niespodziewany dostęp. Niektórzy zdążyli zebrać rzadkie pocztówki czy odwiedzić legendarne miejsca. 

Pokémon Go zostało zablokowane w Chinach w 2017 roku z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe i ochronę konsumentów. Władze chińskie uznały, że gracze korzystający z aplikacji mogą nie być świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą jej użytkowanie. Jednak 7 lipca - na skutek błędu - wielu graczy z Chin mogło na krótko cieszyć się grą.

Reklama

Przez krótki czas, chińscy gracze mieli dostęp do treści, które pojawiły się w grze po zakazie z 2017 roku. Dzięki temu, gracze mogli zgłaszać swoje Pokestopy i Gymy, co po siedmiu latach stało się niezwykle przydatne. Niestety, dostęp do gry trwał tylko pół godziny. Po tym czasie geoblokada znów zaczęła obowiązywać.

Mimo krótkiego czasu dostępności społeczność Pokémon Go zareagowała entuzjastycznie. Wiele osób cieszyło się możliwością odwiedzenia gymów czy zbierania rzadkich pocztówek. Jednym z najbardziej pożądanych trofeów stała się pocztówka z Placu Tian’anmen w Pekinie. Pocztówki te nie przynoszą dodatkowych zasobów ani zablokowanych w danym regionie Pokémonów, ale są cennym dodatkiem dla kolekcjonerów.

Do tej pory nie pojawiły się żadne oficjalne informacje, dlaczego geoblokada została zniesiona ani dlaczego trwało to tylko pół godziny. 

Pokémon Go miało swoją premierę 6 lipca 2016 roku. Gra jest dostępna na platformach iOS i Android. Osiągnęła oszałamiające wyniki - pobrano ją łącznie 657 milionów razy, a łączny przychód z jej działalności wyniósł 8 miliardów dolarów (około 32 miliardów złotych). Co prawda można ją pobrać za darmo, ale twórcy - studio Niantic - zarabiają krocie na mikrotransakcjach.

Pokémon Go pozwala graczom łapać wirtualne pokémony w rzeczywistym świecie, przy wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR). Gra była szczególnie popularna w krajach zachodnich, ale w Chinach jej rozwój został zatrzymany przez rządowe restrykcje. Pokémon Go jest jedną z pierwszych gier, które wykorzystały technologię AR na tak szeroką skalę.

Niantic współpracuje z różnymi partnerami, aby dostarczać graczom nowe treści i organizować ciekawe wydarzenia. Wśród tych partnerstw znajdują się takie marki, jak Starbucks i McDonald's, które przygotowują w ramach współpracy specjalne promocje i bonusy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pokemon go
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama