PlayStation 5 otrzymuje nowe funkcje - Dolby Atmos, dyski SSD i dostępność

O ile niektóre aktualizacje, jakie trafiają do konsoli PlayStation 5, wnoszą tylko delikatne poprawki, o tyle najświeższa sygnowana numerem 8.0 wprowadza szereg rewolucyjnych zmian i możliwości.

Póki co jednak, wszystkie zmiany, które opiszemy poniżej, nie są przeznaczone dla obywateli z Polski. Funkcje aktualizacji będą bowiem dostępne dla testerów z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii oraz Francji. Oczywiście weryfikacja i przeprowadzenie testów pozwoli zaimplementować aktualizację 8.0 dla wszystkich użytkowników PlayStation 5 w niedalekiej przyszłości.

Co nowego tym razem?

Ten świeży firmware z całą pewnością możemy uznać za rewolucyjny w historii rozwoju konsoli najnowszej generacji od Sony, czyli PlayStation 5. Więcej na oficjalnym blogu zdradził Hideaki Nishino z Sony Interactive Entertainment:

Ułatwienia dostępu - kontroler wspomagający i wibracje haptyczne w UI

Reklama

Ale od początku. Pierwszą zmianą jest wprowadzenie możliwości obsługiwania dwóch kontrolerów naraz. Pad wspomagający ma ułatwić wspólne granie lub pomóc w poruszaniu się po zaawansowanych sekcjach gry osobach mniej obytych np. dzieciom. Tę funkcję włączymy w odpowiedniej sekcji w dziale Dostępności.

To jednak nie wszystko w kategorii ułatwień. Gracze będą mogli w nowej aktualizacji włączyć wibracje haptyczne podczas poruszania się po interfejsie systemu. Opcja ma sprawdzić się dla ograniczonych użytkowników pod względem problemów słuchu lub wzroku. Funkcja działa na urządzeniach: DualSense, DualSense Edge oraz PS VR2 Sense.

Dolby Atmos rewolucją

Jeśli posiadacie odpowiednie urządzenia audio obsługujące technologię Dolby Atmos, to mamy świetną wiadomość. PlayStation 5 otrzymuje właśnie wsparcie wspomnianych możliwości, co pozwoli na zamianę dźwięku Tempest 3D Audio na Dolby Atmos w przypadku korzystania z soundbarów, systemów kina domowego czy telewizorów.

Lepsze funkcje społecznościowe

Pierwszą zmianą jest aktualizacja interfejsu drużyny. Można zapraszać gracza do zamkniętej imprezy bez automatycznego dodawania gracza do grupy lub tworzenia nowej grupy.

Drugą opcją jest udostępnianie podglądu ekranu. Nim wejdziemy do konkretnej imprezy, możemy zerknąć na podgląd ekranu udostępniania.

Ponadto w prostszy sposób jesteśmy w stanie dołączać do sesji gier znajomych biorących udział w aktywnościach - na karcie [Znajomi].

Nową opcją funkcji społecznościowych jest kafelek turniejów Game Hub. W centrum gier możemy teraz zobaczyć, w ilu turniejach wzięliśmy udział i najwyższe miejsce, które osiągnęliśmy, a także czas rozpoczęcia następnego turnieju.

Łatwiejsze funkcje w użytkowaniu

Nowa aktualizacja pozwoli na wyszukiwanie gry w swojej bibliotece czy wyciszanie sygnału dźwiękowego PS5 podczas włączania lub wyłączania bądź też przełączania go w tryb spoczynku.

Pojemniejsze dyski SSD nadciągają

W tym przypadku mówimy o prawdziwej rewolucji. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli użytkować pojemniejsze dyski SSD o maksymalnej pojemności nawet 8 TB. Do tej pory limit wynosił 4 TB w przypadku dysku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy