Reklama

Planszówka w świecie Wiedźmina!

​CD Projekt RED pracuje nie tylko nad Wiedźminem 3: Dzikim Gonem i Cyberpunkiem 2077, ale także nad kilkoma mniejszymi projektami.

Na łamach najnowszego wydania magazynu Game Informer Polacy ujawnili grę planszową bazującą na przygodach Geralta z Rivii.

Wiedźmin: Gra Przygodowa to planszówka, która powstawała w głowie doświadczonego w tej branży projektanta Ignacego Trzewiczka odpowiedzialnego m.in. za Neuroshimę. RED-om bardzo spodobał się pomysł nowej adaptacji swojego sztandarowego RPG-a, postanowili więc zrealizować projekt zapraszając do współpracy Fantasy Flight Games - studio specjalizujące się właśnie w grach planszowych.

Wiedźmin: Gra Przygodowa przeznaczone jest dla maksymalnie czterech graczy. Każdy z nich przejmuje kontrolę nad jedną z postaci, a w rozgrywce każda jest równie ważna, co pozostałe. Do wyboru są wiedźmin Geralt, czarodziejka Triss, potrafiący wydostać się z większości groźnych sytuacji Jaskier oraz krasnolud Yarpen Zigrin. Wybór bohatera wiąże się ze stylem rozgrywki i posiadanymi umiejętnościami i ich ulepszeniami, a każdy z nich dysponuje oddzielnymi kostkami. Na przykład Jaskier ma większe szanse na uniknięcie starcia.

Reklama

Zwycięża osoba, która zbierze najwięcej punktów zwycięstwa. Te zaś otrzymuje się za wykonywane zadania, które są powiązane z konkretnym protagonistą. Geralt zajmie się eksterminacją potworów, a Triss brać będzie zlecenia odnoszące się do magii. Długość zabawy zależeć ma przy tym od liczby questów, które zdecydujemy się przyjąć - możemy skupić się tylko na głównych misjach zmierzając do ostatniej albo zajmując się też pobocznymi. Można też poprosić o pomoc innych graczy - wówczas wszystkie osoby wykonujące konkretne zadanie dostaną bonus do punktów zwycięstwa. Nie należy jednak zapominać, że w rzeczywistości są to rywale.

W trakcie rozgrywki postać gracza będzie mogła zostać ranna lub zatruta, wtedy trzeba umieścić na niej token, który uniemożliwi jej podejmowanie najbardziej podstawowych działań pokroju poruszania się czy badania lokacji.

The Witcher Adventure Game pojawi się na rynku jeszcze w tym roku w ramach działu Gry bez Prądu rodzimego dystrybutora cdp.pl. Poniżej pierwszy zwiastun filmowy gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy