Persona - nadchodzą remake'i pierwszych dwóch odsłon serii?

Według przecieków, Atlus planuje odświeżyć dwie pierwsze części kultowej serii Persona.

Persona to seria znana z głębokiej narracji i unikalnej rozgrywki, która doczekała się już pięciu kanonicznych odłon serii (a poza tym sporej liczby spin-offów). Jak się okazuje, w przyszłości (bliższej lub dalszej) może doczekać się remake'ów dwóch pierwszych odsłon. Informacje te pochodzą od znanej w branży gier osoby, Midori, która sugeruje, że Atlus opracowuje nowe wersje Persony 1 i Persony 2, mając na uwadze również potencjalny remake Persona 4.

Reklama

W odpowiedzi na dyskusję w mediach społecznościowych Midori potwierdziła, że deweloperzy są świadomi ogromnego entuzjazmu fanów dotyczącego możliwości odświeżenia pierwszych gier serii. To właśnie te gry położyły fundamenty dla jednej z najbardziej cenionych marek jRPG-ów, a ich aktualizacja na nowoczesne konsole to coś, czego wielu graczy niecierpliwie oczekuje. Chociaż szczegóły są jeszcze niejasne, Midori określiła te projekty jako "zaktualizowane formy", co może wskazywać na to, że nie zdecydowano jeszcze, czy będą to pełne remake'i, czy raczej delikatniejsze remastery (na przykład w stylu niedawnej Persony 3 Reload).

Ta niepewność nie przeszkodziła jednak fanom w wyrażaniu swojego zainteresowania i spekulacji na temat tego, jak Atlus może odświeżyć te klasyki. Ponadto, według Midori, której wcześniejsze przecieki dotyczące właściwości Segi wielokrotnie się potwierdziły, prace nad remake'ami są już zaawansowane.

Ostatnie informacje ujawnione przez Midori wskazują, że kolejna odsłona serii - Persona 6 - może pojawić się na wielu platformach, w tym na Xboksach Series X/S oraz na przyszłej generacji Switcha.

Atlus, który obchodzi 25-lecie serii Persona, nie spoczywa na laurach. Oprócz pracy nad nowymi wersjami pierwszych gier (jeśli pogłoski okażą się prawdziwe) deweloper przygotowuje się do premiery Metaphor: ReFantazio - gry, która łączy w sobie elementy z klasycznych RPG-ów z nowoczesnymi rozwiązaniami. Odnajdziemy w niej turową walkę, rozbudowany crafting i rozległy świat do eksploracji. Akcja będzie się toczyć - w przeciwieństwie do Persony - w zupełnie fantastycznym świecie.

Seria Persona to spin-off serii Shin Megami Tensei. Zadebiutowała ona w 1996 roku i szybko zyskała status kultowej dzięki swojej unikalnej mieszance symulacji życia codziennego i eksploracji fantastycznych lochów. Wszystkie odsłony skupiają się na grupie młodych ludzi, którzy odkrywają w sobie zdolność przywoływania person - potężnych alter ego czerpiących siłę z głębi ich psychiki. Każda kolejna odsłona serii rozszerzała i ulepszała formułę, zagłębiając się w różne aspekty ludzkiej psychiki oraz relacji międzyludzkich. Wszystkie mają bardzo osobisty charakter i zapewniają wiele godzin zabawy.

W 2019 roku ukazała się Persona 5 Royal, rok później Persona 5 Strikers, a w ubiegłym roku Persona 5 Tactica. W tym doszło już do premiery Persony 3 Reload, a Atlus przymierza się już do premiery Persony 5: The Phantom X. Co do tej ostatniej, wciąż nie wiadomo, czy trafi na zachodnie rynki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Persona 5 | Atlus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama