​Persona 5 Royal otrzyma własną karciankę

Za grę będą odpowiedzialni twórcy Century: Eastern Wonders oraz Foundations of Rome.

Atlus oraz wydawca gier planszowych oraz karcianek, firma Pandasaurus Games wspólnie ogłosili nową grę karcianą, opartą o uniwersum serii Persona. Co ciekawe, gra ma zawierać elementy kooperacyjne i została roboczo nazwana... Persona 5 Royal. W sklepach pojawi się 21 października 2023 roku.

Popularny jRPG w formie karcianki

Projektantem gry jest Emerson Matsuuchi, znany z takich gier jak Century: Eastern Wonders oraz Foundations of Rome. W grze gracze mają się wcielić role ulubionych postaci z gry i walczyć, by zmieniać świat. Współwłaściciel Pandasaurus Games, Nathan McNair powiedział, że nie może się doczekać momentu, w którym lokacje znane z gry trafią na stoły graczy na całym świecie. Na pewno wykorzystanie elementów gry spotka się z pozytywnym odbiorem wśród nabywców karcianki.

Reklama

Idealny materiał źródłowy?

Adaptacja popularnej serii gier dla wielu może być sporym zaskoczeniem, choć z drugiej strony, Atlus wydaje się być zdeterminowane, by sprowadzić serię na każdą możliwą platformę oraz do każdego możliwego medium i formy. Jednak ze swoimi mechanikami gry turowej, Persona 5 Royal wydaje się być idealnym materiałem na karciankę. Oczywiście jedyne co wiemy na jej temat to kilka zapowiedzi, więc ciężko wyrokować jak mechaniki te sprawdzą się “w praniu".

Jednym z ciekawych pytań na temat karcianki jest to, ilu graczy będzie mogło grać w nią na raz, biorąc pod uwagę wspomniane akcenty kooperacyjne. Inne gry tych samych twórców są przeznaczone dla od dwóch do pięciu graczy. Można więc luźno zgadywać, że z nowym projektem będzie podobnie - ale jak będzie naprawdę, przekonamy się za rok.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Persona 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy