Reklama

Pecetowe wersje gier z PlayStation uruchomicie z dedykowanego launchera?

​Mamy dla was dobrą i złą wiadomość. Dobra jest taka, że potwierdza się, że pecety dostaną więcej gier z PlayStation. Zła - będzie to wymagało kolejnego launchera.

Steam, Epic Games, Origin, GOG, sklep Microsoftu, launchery Riot Games, Rockstar, Ubisoftu, Blizzarda... pół żartem, pół serio można powiedzieć, że powoli zbliżamy się do momentu, w którym na każdą grę zainstalowaną w systemie przypada jeden launcher.

Czasem gry wymagają uruchomionych dwóch programów, jeśli na przykład kupiliśmy i chcemy uruchomić grę Rockstara z poziomu Steam. Natomiast jeśli poniższe doniesienia się sprawdzą, szykujcie miejsce na dyskach na kolejny - od Sony i PlayStation.

Po raz kolejny bogatym źródłem informacji o planach Sony są pliki gier - w tym przypadku Spider-Mana Remastered. W kodzie gry odnaleziono odniesienia do bliżej nieokreślonej z nazwy, ale dedykowanej aplikacji w stylu wszystkich powyżej wymienionych launcherów.

Reklama

Można ze sporym prawdopodobieństwem założyć, że będzie to po prostu pecetowa wersja sklepu PlayStation, dobrze już znanego posiadaczom konsol. Dokładnie w ten sam sposób działa to również w przypadku sklepu Microsoft.

Aktualnie gry z biblioteki Sony, które japońska korporacja postanowiła przenieść na komputery osobiste, można kupić i pobrać z poziomu dobrze już znanych platform - głównie Steama i sklepu Epic Games. Być może wkrótce dołączy do nich - a może nawet całkowicie je zastąpi - nowa, stworzona przez Sony.

Byłby to kolejny krok, po opisywanych wcześniej planach połączenia kont PSN na PlayStation i PC, w przygotowaniach PlayStation do przeniesienia na komputery osobiste znacznie większej liczby gier niż ma to miejsce obecnie. Takie zamiary zdradza również przygotowywana strona internetowa, dedykowana portom gier z PlayStation na PC.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy