Reklama

​Na PC pojawią się kolejne gry z PlayStation? Wiele na to wskazuje

Pojawienie się na PC takich gier jak God of War czy Horizon: Zero Dawn było dla wielu fanów PlayStation sporym zaskoczeniem. Okazuje się, że na tym plany Sony się nie kończą.

Aktualnie najgorętszą premierą, przeniesioną z PlayStation na PC, jest Spider-Man. Przy tej okazji Sony postanowiło zaprezentować nową stronę, dedykowaną produkcjom nadchodzącym na PC. Oznacza to, że takich gier będzie coraz więcej.

Jeszcze w tym roku czeka nas pecetowa premiera Uncharted, wspomnianego Spider-Mana w wersji Remastered, a następny w kolejce jest Miles Morales. Wiadomo również, że pojawią się kolejne gry, ale o tych Sony planuje powiadamiać w stosownym czasie. 

Reklama

Natomiast uważni obserwatorzy mogli dostrzec informacje o tym, że “obecnie" Sony nie planuje ani wymagać od graczy PC posiadania konta PSN, ani umożliwić im transferu save’ów z konsol. Kluczowe tutaj wydaje się być użycie słowa “obecnie", zupełnie jakby jednak gdzieś w odległych planach firmy miały się pojawić takie pomysły. 

Z drugiej strony, podobna informacja pojawiła się też przy okazji odpowiedzi na pytanie czy obecnie posiadana gra z PS4/PS5 będzie działać na PC i vice versa. Ciężko przypuszczać, by taka kompatybilność była kiedykolwiek możliwa.

Dla graczy najważniejsze jednak jest, że będą mogli zapoznać się z rozwijającą się biblioteką gier PlayStation, przenoszoną na PC, bez konieczności kupowania drogiej i wciąż trudno dostępnej konsoli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama