Reklama

PlayStation Plus bez ciekawej zawartości w wariancie Premium

Nowy pakiet gier, które trafią do PlayStation Plus, może rozczarować klientów PS Plus Premium. Szczególnie jesli są miłośnikami gier retro.

16 sierpnia do PS Plus trafią kolejne nowe gry - łącznie nowości będzie 10. Na blogu PlayStation znajdziemy informację, że najważniejsze są trzy gry z serii Yakuza - Yakuza 0, Kiwami oraz Kiwami 2. Każda z nich ma swoje oddane grono fanów, a sama Yakuza 0 jest chyba najlepszym sposobem, by zapoznać się z całą tą serią.

PS Plus znowu jak klon Game Passa?

W dalszej kolejności, do usługi trafią - asymetryczny multiplayer Day by Daylight, Bugsnax oraz Ghost Recon Wildlands. Obie całkiem niedawno zagościły już w bibliotece Xbox Game Pass. Oprócz tego Sony oferuje graczom kilka starszych oraz mniejszych tytułów, m.in. Trials of Mana, Uno i dwie gry z serii Monopoly. Wisienką na torcie ma być Metro Exodus.

Reklama

A gdzie gry retro?

O ile sama liczba nowych gier może imponować, o tyle w zestawieniu ciągle brakuje mocnych gier dla miłośników retro. A to właśnie pokaźną planowaną biblioteką retro reklamowano przede wszystkim PS Plus w wariancie Premium. Miały tam trafiać gry z konsol PlayStation od PS1 do PS3

Jednak ostatnie kilka “rzutów" gier w ramach PS Plus nie zawierało nic ciekawego z tej kategorii, jeśli nie liczyć dwóch portów z PSP. Sony po raz kolejny trochę jakby zapomina o swoich użytkownikach Premium, którzy mogą czuć całkiem uzasadnioną frustrację. W końcu wyższa cena miała być im wynagradzana większą liczbą tytułów retro.

Nowe podejście Sony do PS Plus pojawiło się zaledwie kilka miesięcy temu, a użytkownicy Premium wciąż mają w czym wybierać od momentu startu tego wariantu. Ale Sony powinno pamiętać, by dorzucić im co jakiś czas coś świeżego. Jeśli to podejście nie ulegnie zmianie, wkrótce gracze z najwyższego poziomu subskrypcji mogą stwierdzić, że ten biznes im się nie opłaca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama