Reklama

Path of Exile: Sentinel - gdzie szukać buildów i jak wybrać idealny skill?

​Do premiery nowej ligi Path of Exile zostało bardzo niewiele czasu. Niektórzy od tygodni wiedzą już zapewne, jakiej umiejętności poświęcą swój pierwszy build. Jeżeli dopiero zaczynacie szukać postaci dla siebie, mamy dla Was kilka narzędzi, które mogą w tym pomóc.

Na samym początku warto zaznaczyć, że Sentinel różni się nieco od poprzednich lig Path of Exile. Grinding Gear Games zdecydowało się nie wprowadzać tym razem żadnych zmian w balansie umiejętności. Jesteśmy przyzwyczajeni do regularnych zmian w skillach i odwracania na głowie ich siły. Sentinel nie przyniesie żadnych tego typu zmian. Poszukując najlepszego startera, możecie śmiało korzystać z buildów stworzonych z myślą o 3.17. Ich siła pozostaje bowiem dokładnie taka sama.

Reklama

Poe.ninja

Pozostając w temacie braku zmian w balansie umiejętności, jako pierwsze narzędzie do znalezienia buildu polecamy poe.ninja. Jest to bardzo popularna strona wśród weteranów Path of Exile, która śledzi najbardziej doświadczonych graczy oraz ich buildy. Za pomocą zakładki "Builds" możecie sprawdzić popularność konkretnych umiejętności i zobaczyć, z jakich przedmiotów korzystają osoby, które danym skillem zdołały osiągnąć wysokie poziomy postaci.

Poe.ninja oferuje również opcję Time machine, bardzo pomocną w poszukiwaniu buildów. Możemy w ten sposób cofnąć się do pierwszych dni lub tygodni Archnemesis i zobaczyć, co cieszyło się wtedy największą popularnością i jak radziły sobie niektóre umiejętności. Balans skilli pozostaje taki sam, więc jest duża szansa, że początek Sentinel będzie przypominał początek Archnemesis.

Chociaż poe.ninja oferuje bardzo dużo informacji i w tej lidze może działać bardzo dobrze jako pomoc w znalezieniu swojego startera, jest to narzędzie dla bardziej doświadczonych graczy. Jeżeli nie graliście jeszcze dużo w Path of Exile, lepiej skorzystać z którejś z poniższych metod, gdzie znajdziecie poradniki stworzone z myślą o początkujących graczach.

r/PathOfExileBuilds i r/PathOfExile

Fanom Reddita przypominamy, że wśród licznych subredditów na tej platformie znajduje się kilka poświęconych Path of Exile, które są aktualnie pełne dyskusji o idealnym starterze na Sentinel.

Pod powyższym postem jest ponad 600 komentarzy osób poszukujących umiejętności dla siebie albo graczy próbujących przekonać pozostałych do spróbowania jakiegoś startera. W tego typu dyskusjach bardzo łatwo znaleźć jest mnóstwo umiejętności, które mogą okazać się skuteczne na nadchodzącą ligę.

Pełny pomysłów jest również subreddit PathOfExileBuilds, który poświęcony jest wyłącznie Buildom. Jest to doskonały sposób, żeby sprawdzić swój pomysł na następną ligę albo zadać najbardziej nurtujące Was pytania. Użytkownicy tego subreddita regularnie wrzucają nowe startery swojego autorstwa lub popularnych streamerów. Szybki rzut oka na główną stronę dostarczy Wam co najmniej kilka dobrych poradników.

YouTube

Jakkolwiek zabawnie by to nie brzmiało, YouTube w społeczności Path of Exile jest popularny od wielu lat i zawsze było to miejsce, gdzie pojawiały się najpopularniejsze buildy. Trudno jest słowami opisać niektóre bardziej zaawansowane mechaniki Path of Exile, więc wielu ekspertów wolało zaprezentować to, co mają do pokazania. Na popularności zyskał w rezultacie YouTube.

Przed rozpoczęciem każdej ligi platforma pełna jest różnego rodzaju poradników, które przeprowadzają Was przez cały build. Dowiadujecie się o kolejności wybierania skill pointów, najlepszych przedmiotach na konkretne poziomy i możecie zobaczyć build w akcji na czerwonych mapach lub Pinnacle Bossach.

Jednym z najpopularniejszych twórców na YouTube jest Zizaran. Od kilku lig na jego kanale pojawiają się poradniki tworzone we współpracy z innymi streamerami i YouTuberami. W momencie pisania tego artykułu opublikował już pięć materiałów dotyczących starterów, a wszystkie poradniki z 3.17 są wciąż aktualne. W poszukiwaniu ciekawych umiejętności możecie również udać się do Nevandisa lub Big Ducksa, którzy regularnie wrzucają bardzo szczegółowe poradniki.

Jeszcze jednym sposobem jest oglądanie kompilacji najciekawszych starterów. Wielu YouTuberów tworzy dłuższe materiały z listą propozycji na daną ligę. Dobrze robią to chociażby Jorgen, KobeBlackMamba albo Nevandis.

Forum Path of Exile

Najbardziej oldschoolowym sposobem na szukanie buildów jest z kolei forum. Oficjalna strona gry ma oddzielną sekcję poświęconą buildom oraz klasom. Możecie najpierw zadecydować więc, którą z postaci chcielibyście zagrać i potem zobaczyć, jakie umiejętności wydają się na niej najciekawsze.

Jako doskonały dodatek do forum funkcjonuje strona poebuilds. Znajdziecie tam listę najpopularniejszych buildów z forum oraz wyszukiwarkę, gdzie możecie wpisać interesującą was umiejętność.

Forum ponad resztą narzędzi ma tę przewagę, że będzie najlepiej funkcjonować w rękach nowicjusza. Wielu autorów jest bardzo aktywnych na forum i regularnie aktualizuje swoje buildy, co na YouTube jest dużo trudniejsze. Możecie również bardzo łatwo wejść w interakcję z autorem, podejrzeć ich profil i zobaczyć, jak powinno się grać daną umiejętnością w pierwszych dniach ligi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy