Path of Exile: W patchu 3.17.3 dostaniemy wsparcie kontrolerów

​Społeczność PC Path of Exile będzie mogła niedługo grać w dużo bardziej komfortowych, mniej zobowiązujących warunkach. Do prostszego, bardziej relaksującego contentu będzie można podłączyć pada.

Dużo mówiło się w społeczności Path of Exile o wsparciu kontrolerów. Gra jest już na rynku od blisko pięciu lat, w Diablo była to funkcja dostępna od dłuższego czasu i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tego samego dokonać w PoE.

Jedyną obawą wydawał się początkowo fakt, że Path of Exile jest produkcją dużo bardziej wymagającą niż większość Action RPG. Na ekranie dzieje się znacznie więcej rzeczy, walki z bossami są złożone, wymagają precyzji, a w wielu popularnych buildach aktywnych przycisków jest więcej niż chociażby w Diablo czy Grim Dawn. Rozwiano te wątpliwości, kiedy Path of Exile zawitało na konsolach i wśród użytkowników padów zbudowało nową społeczność.

Reklama

Mimo stworzenia wersji konsolowej, wsparcie kontrolerów nie było dla Grinding Gear Games aż takie proste. Deweloperzy wzięli się jednak do pracy i efektem ich ostatnich starań ma być Gamepad Beta, która światło dzienne ujrzy w aktualizacji 3.17.3. Po podłączeniu kontrolera do naszego komputera w opcjach gry pojawi się możliwość zmiany inputu na "Gamepad (Beta)".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Path of Exile
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy