Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Otwarta beta Battlefield V staruje we wrześniu

​Electronic Arts potwierdziło, że otwarte testy beta Battlefield v rozpoczną się 6 września, na PC (przez aplikację Origin), PS4 oraz Xbox One. Nie podano jeszcze daty końcowej, ale jest za to kilka sposobów na to, by przystąpić do rozgrywki jeszcze wcześniej.

Wstępne pobieranie danych, by później i czekać i od razu wskoczyć prosto do akcji, możliwe będzie od 3 września, od godziny 10:00 polskiego czasu, na wszystkich wymienionych wyżej platformach sprzętowych.

Reklama

Jak zagrać wcześniej? Jeśli posiadamy subskrypcję EA Access, Origin Access, Origin Access Premier lub zamówiliśmy Battlefield v przed premierą na PC, Xbox One lub PlayStation 4, otrzymamy wczesny dostęp do otwartej bety, już dwa dni wcześniej, od 4 września.

Gracze będą mogli wziąć udział w 64-osobowym trybie Podboju na mapie Rotterdam, osadzonej w oblężonym holenderskim mieście, prezentowanym także na poniższym zwiastunie. Do tego druga opcja, czyli mapa Arktyczny Fiord, której akcja toczy się na północy Norwegii, w Narwiku.

W trybie Podboju - standardowo - walczymy o kontrolę nad kluczowymi lokacjami na wielkiej mapie wieloosobowej, używając nowego systemu fortyfikacji, uzbrojenia mobilnego i posiłków drużynowych.

W otwartej becie pojawią się również dwa "dni" Wielkich Operacji. Tutaj rozgrywka fabularna - podzielona na segmenty - inspirowana jest historycznymi wydarzeniami. Każdy dzień to jedna runda gry, a działania graczy wpływają na to, co wydarzy się w kolejnej rundzie. W trybach Desantu i Przełamania na mapie Arktyczny Fiord może grać aż 64 graczy, co standardowo nie jest możliwe.

Co więcej, gracze będą mogli sprawdzić także tryb Teatru Wojny, a więc "odbyć niesamowitą podróż przez areny zmagań II wojny światowej", podczas której fabuła będzie się zmieniać co kilka tygodni. Każdy rozdział Teatrów Wojny skupia się na innym aspekcie konfliktu i wprowadza nowe elementy rozgrywki.

Pierwszy, pięcioczęściowy rozdział Teatrów Wojny będzie częścią otwartej bety. Gracze, którzy ukończą historię z testów, w dniu premiery Battlefield v otrzymają specjalny nieśmiertelnik. Pełna wersja Battlefield v ukaże się 11 października na PC, PS4 i Xbox One.

Dowiedz się więcej na temat: Battlefield 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje