​Oto najdroższa gra na Steamie. Kosztuje krocie i przejdziesz ją w 2 godziny!

The Hidden and Unknown - taki tytuł nosi gra, która właśnie zadebiutowała na platformie Steam. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaporowa cena, jaką musimy zapłacić za to dzieło. Producent wycenił tę grę na 1999 dol., więc Polacy muszą za nią zapłacić... 9199 zł! Jest to jedna z najdroższych gier, jakie można nabyć na Steamie.

Branża gier drożeje

Oczywiście we wszystkich dziedzinach życia, również w branży gier wideo, możemy zaobserwować spore wzrosty cen. Nierzadko za nowopowstałe tytuły trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych, co może okazać się karkołomnym wydatkiem na portfel polskiego gracza. Dość przytoczyć, że Call of Duty: Modern Warfare 2 wyceniono bazowo na 350 zł, co spotkało się ze sporym smutkiem i zawodem fanów serii.

Ponad 9000 zł za grę, którą przejdziesz w 2 godziny?

Teraz jednak mamy do czynienia z ceną zupełnie abstrakcyjną. The Hidden Unknown jak możemy dowiedzieć się z opisu produkcji, to gra fabularna, której celem jest poszerzenie percepcji odbiorców w dziedzinie psychologii i filozofii. Tytuł powstał z inicjatywy niezależnego twórcy "ProX".

Reklama

Grę wyceniono na zawrotną kwotę 1999 dol. Z czego wynika tak abstrakcyjna cena? W rozmowie z serwisem The Gamer autor gry stwierdził bez ogródek: "Powodem ceny jest to, że nie chciałbym po prostu sprzedawać własnego życia za grosze, ponieważ dla mnie ta historia oznacza coś więcej niż tylko czystą grę".

Jak się okazuje, w tym szaleństwie jest metoda. "ProX" upewnił się kilkukrotnie, że The Hidden and Unknown da się przejść w mniej niż dwie godziny. W praktyce oznacza to tyle, że z obecną polityką platformy Steam, jesteśmy w stanie ukończyć całą grę i wyrobić się przed upłynięciem regulaminowych 120 min tak, by zwrócić grę i otrzymać pełny zwrot kosztów.

W momencie pisania tego materiału rzeczona gra posiada na platformie od Valve trzy recenzje, z czego dwie pochlebne i jedną skrajnie negatywną. Czy dacie się skusić na zakup The Hidden and Unknown i wydać (przynajmniej na dwie godziny) ponad 9 tys. zł?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy