​Call of Duty: Modern Warfare 2 zarobiło od premiery ponad miliard dolarów!

Modern Warfare 2 osiąga kolejny sukces na swojej drodze. Activision poinformowało, że najnowsza strzelanka z serii Call of Duty od czasu swojego oficjalnego debiutu zarobiła już ponad okrągły miliard dolarów.

Activision chwali się znakomitymi wynikami Modern Warfare 2. Te są rekordowe!

Tym samym jest to rekordowy wynik, jeśli uwzględnimy wszystkie gry powstałe pod zasłużoną w świecie gier marką Call of Duty. Poprzedni rekord należał do gry Black Ops 2, która swoją premierę miała dokładnie dekadę temu. Na osiągnięcie upragnionego miliarda produkcja ta potrzebowała jednak 15 dni, z kolei nowy Modern Warfare 2 aż pięć dni mniej.

To oczywiście nie wszystko. Wydawcy pochwalili się innymi znakomitymi wynikami, które mogą wzbudzić podziw u każdego. W Modern Warfare 2 gracze rozegrali już ponad 200 milionów godzin, a to przełożyło się z kolei na przeszło miliard odbytych meczów. Statystyki te obejmują oczywiście wszystkie platformy, na których dostępny jest ten tytuł - PC, Xbox oraz PlayStation.

Reklama

Jak więc widać, najnowsza odsłona Call of Duty okazała się ogromnym sukcesem z komercyjnego punktu widzenia. Najlepsze otwarcie w historii serii, najlepsza sprzedaż po kilku dniach od premiery i rekord z miliardem dolarów zarobku po dziesięciu dniach od oficjalnego debiutu - te czynniki potwierdzają tylko tę tezę.

Oczywiście Activision nie spoczywa na laurach. Już za kilka dni na rynku pojawi się Warzone 2, czyli sequel uznanej strzelanki z gatunku battle royale. Przed deweloperami rodzą się więc kolejne wyzwania, które być może przyniosą następne, upragnione owoce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Call of Duty: Modern Warfare 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy