Reklama

Oryginalna muzyka z Heroes of Might and Magic III zostanie wydana na płytach winylowych

​Doskonała wiadomość dla wszystkich fanów strategii: Heroes of Might and Magic III! Ścieżka dźwiękowa z kultowej już gry doczeka się oficjalnego wydania na płytach winylowych. Odpowiedzialna jest za to firma Gamemusic Records.

Ponadczasowa produkcja oprawiona wybitną ścieżką dźwiękową

Heroes of Might and Magic III to jedna z najbardziej kultowych gier strategicznych jakie kiedykolwiek powstały. Mimo, że od jej premiery dzielą nas już ponad dwie dekady, produkcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wiernej społeczności graczy - nie tylko miłośników strategii.

Nie mniej kultowa od samej gry jest także skomponowana do niej muzyka przez Paula Anthony’ego Romero i Roba Kinga. Na przestrzeni lat, ścieżki dźwiękowe do popularnych Heroesów zdążyły sobie zaskarbić miliony słuchaczy na całym świecie.

Heroes of Might and Magic III w analogowym wydaniu muzycznym

Po ponad dwóch dekadach, jesteśmy świadkami po pierwsze - historycznego wydarzenia i po drugie być może spełnienia marzeń wielu fanów gry. Oficjalna muzyka z Heroes 3 trafi bowiem na płyty winylowe. Działanie to jest pokłosiem współpracy wcześniej wspomnianych kompozytorów (Romero & King) z firmą Gamemusic Records.

Reklama

"Cała muzyka dostępna do tej pory na YouTube i w .mp3 na potrzeby winylowego wydania - została zremasterowana" - twierdzą kompozytorzy. Gamemusic Records to grupa pasjonatów muzyki z przeróżnych produkcji growych, więc spodziewać można się dużej staranności i braku jakiegokolwiek uszczerbku na oryginalnej atrakcyjności kultowych, klasycznych ścieżek z Heroesów.

Co przygotowane jest w ofercie?

Premierowe wydanie zawiera dwie 12-calowe płyty winylowe zapakowane w rozkładaną nakładkę z antystatycznym rękawem. Każda strona okładki zawiera ujmujące grafiki autorstwa Magdaleny Katańskiej. Producenci zapowiedzieli także wysoką jakość wydruku. Oryginalnie stworzone obrazy mają być hołdem dla całej spuścizny serii Heroes of Might and Magic. Wnikliwi doszukać się będą tutaj mogli dziesiątek smaczków zawierających przeróżne odniesienia do gry.

Płyty dostępne są w czterech kolorach, nawiązujących do podstawowych flag przypisanych frakcjom dostępnym w rozgrywce. Dodatkowo, występuje jeszcze klasyczna czerń. Odpowiadają one także kilku kultowym z Heroes III miastom: Nekropolia, Inferno, Zamek, Forteca i Bastion.

Warto się pospieszyć

Na stronie sklepu internetowego Gamemusic Records można składać już zamówienia w ramach pre-orderu. Cena zakupu wynosi 49 euro. Pierwszy nakład obejmie tylko 1000 sztuk. Przewidywany czas dostawy nie jest jeszcze precyzyjnie określony, ale wiadomo, że nastąpi on na wiosnę 2022 roku. Według zapowiedzi, na zamawianych płytach znajdzie się w sumie 41 unikalnych pozycji muzycznych.

Gamemusic Records ma na swoim koncie również dwie edycje winylowe soundtracków z Frostpunka i Kholat. Każda z tych premier wysoko oceniona została zarówno przez graczy, jak i przez miłośników muzyki z gier. Wytwórnia stawia duży nacisk na wydawanie prawdziwie unikalnych albumów.

Jak sami również podkreślają: "Bez kompromisów w jakości dźwięku i z wyróżniającą się oprawą graficzną. Jesteśmy grupą pasjonatów muzyki z gier wideo, a naszą perłą w koronie jest Game Music Festival - światowej klasy wydarzenie poświęcone celebrowaniu ścieżek dźwiękowych z gier podczas koncertów na żywo o niezrównanej dotąd jakości".

Niech już za kilka miesięcy, klasyczne brzmienia z kultowych Heroesów wybrzmią na waszych gramofonach!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy