Reklama

​Mod "Gry o tron" w Skyrimie zapiera dech w piersiach

Chociaż od premiery gry minęło już ponad 10 lat, Skyrim w dalszym ciągu przyciąga uwagę wielu graczy co motywuje moderów do tworzenia nowych udoskonaleń i wprowadzania swoich kreatywnych pomysłów w życie.

Sukces serialu

Aktualnie rzadko możemy spotkać osobę, która nie słyszałaby o uwielbianej przez większość ludzi na całym świecie "Grze o Tron". Ten amerykański serial fantasy jest adaptacją cyklu powieści Pieśń lodu i ognia, autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. Do 2019 roku wiele z nas oczekiwało z niecierpliwością na cotygodniowe odcinki ukazujące dalsze poczynania zwaśnionych ze sobą rodów walczących o panowanie nad Siedmioma Królestwami, którego symbolem był żelazny tron. Wczujmy się więc w historię z serialu i pozwólmy działać magii.

Reklama

Podróż przez WesterosPodróż przez Westeros

Skyros to nazwa nowego moda, osadzonego w klimacie Gry o Tron, który tworzony jest z dużym sukcesem przez grupę moderów. Postanowili oni powoli przekształcić świat całego Skyrima w krainę Westeros, podobnej do tej z popularnego serialu. Aktualnie mija rok od rozpoczęcia projektu i zdaje się, że ciężka pracy całego zespołu zaczyna przynosić pierwsze efekty. Rezultaty widocznie na zamieszonym filmiku są zdecydowanie imponujące, a całość powoli nabiera spójnych, realistycznych kształtów. Ogólny obraz w połączeniu z muzyką wywiera niesamowite wrażenie, ale przejdźmy do szczegółów, bo jest o czym wspominać.

Kompletna wizja moda

Uwagę powinno zwrócić sumienne oddanie najmniejszych detali jak i struktur, zauważalne w architekturze oraz realistycznych animacjach. Płynne przejścia pomiędzy krainami z zachowaniem charakterystycznych lokacji. Dokładne odtworzenie geograficznie mapy Westeros dostosowane do rozmiarów Skyrim’a. A to wszystko dopełnione dobrze znanymi postaciami z serii. Cały ten obraz pozwala się zbliżyć do otwartego świata, co daje nam rozległą wersję RPG niezwykle popularnej serii fantasy.

Możemy zauważyć, że zespół mocno przywiązuję uwagę do scenariusza, a co za tym idzie, pracuje nad połączeniem spójności wydarzeń wraz z rozbudowanymi dialogami. Gracz, co ważne będzie mógł wybrać swoją frakcję, a to z kolei daje sporo alternatywnych ścieżek w grze, jak również otwiera wiele opcji rozwoju relacji pomiędzy różnymi postaciami. 

Autorzy nie zapomnieli również o zadaniach pobocznych, dzięki którym zyskamy możliwość odkrycia wydarzeń niepokazanych w serialu. Jak widzimy, będzie również możliwość tymczasowego wcielania się w zwierzęta, jak na przykład dobrze znanego nam kruka "pocztowego". Całość przedstawionego obrazu zostanie okraszona piękną muzyką nawiązującą do serialu, która będzie zmieniała się w zależności od wyboru krainy.

Gdyby tego było mało sami gracze Skyros będą mieli do dyspozycji rozgałęzioną linię zadań opartą na wydarzeniach z książek/serialu, mającą zapewnić możliwość podjęcia własnego wyboru w kluczowych momentach fabuły. Dzięki temu zabiegowi, każdy z nas będzie mógł sterować losami Westeros zgodnie z własnymi upodobaniami. Przy czym trzeba pamiętać, że każdy wybór będzie niósł za sobą konsekwencje i wpływał na dalszy rozwój sytuacji.

Pomimo tak sporego postępu w pracach, zespół w dalszym ciągu szuka chętnych do pomocy w dalszej realizacji projektu. Szczegółowe informacje odnośnie całego przedsięwzięcia jak i poszukiwanych specjalistów możecie znaleźć na Discordzie.

Kiedy premiera?

Temat Gry o Tron staje się znowu gorący za sprawą serialu Ród Smoka, który zadebiutuje już za nieco ponad tydzień na platformie HBO. Dzięki temu dobrze zapowiadającemu się prequelowi z pewnością możemy liczyć na spory wzrost zainteresowania wirtualnymi wakacjami w Westeros. 

Skyros nie ma niestety jeszcze określonej daty premiery, więc musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak pokazuje historia to bardzo ważne, aby nie spieszyć się z takimi sprawami. Dlatego trzeba zdecydowanie docenić perfekcjonizm oraz zawziętość osób pracujących przy tym modzie i czekać na pięknie zapowiadające się rezultaty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama