Microsoft będzie wydawać swoje gry na PlayStation i Switchu

Phil Spencer, dyrektor generalny Microsoft Gaming, potwierdził, że gigant z Redmond planuje przenieść więcej gier z Xboksów na inne platformy. To kontynuacja strategii ogłoszonej na początku tego roku. Wtedy zapowiedziano, że cztery tytuły z konsol Microsoftu trafią na PlayStation i Switcha. Spencer zaznaczył wówczas, że nie oznacza to całkowitego otwarcia się na inne platformy, ale wygląda na to, że Microsoft zamierza kontynuować portowanie swoich gier.

W skrócie:

  • Microsoft planuje więcej wieloplatformowych premier gier wideo wewnętrznych producentów.
  • Pierwsze tytuły, takie jak Sea of Thieves i Grounded, już trafiły na inne platformy.
  • Phil Spencer potwierdził dalsze plany portowania gier na konkurencyjne konsole.

Pierwsza grupa gier wieloplatformowych Xbox składała się z mniejszych tytułów, takich jak Hi-Fi Rush, Pentiment, Grounded oraz Sea of Thieves. Decyzja o zmianie strategii była nagła, ale ogólne przekonanie było takie, że te gry wyczerpały swój potencjał sprzedażowy na Xboksach i PC. Przeniesienie ich na konkurencyjne platformy wydawało się logicznym krokiem. Teraz jednak pojawiły się plotki o kolejnych grach z Xboksa, które mogą trafić na inne platformy, a Spencer oficjalnie potwierdził te doniesienia.

Reklama

Podczas rozmowy z serwisem IGN po ostatnim Xbox Games Showcase, Phil Spencer omówił plany firmy dotyczące zarówno klientów Xbox, jak i graczy na innych platformach. Spencer zaznaczył, że firma zobowiązuje się do oferowania swoim użytkownikom możliwości zakupu lub subskrypcji tytułów opracowanych przez wewnętrzne studia, odnosząc się tym samym do abonamentu Game Pass.

Spencer uważa, że strategia wieloplatformowa jest korzystna dla marek Xboksa. Dane sprzedażowe pierwszych czterech wieloplatformowych tytułów są obiecujące. Sea of Thieves cieszy się dużą popularnością na PlayStation 5, dzięki czemu Microsoft na pewno zaczął jeszcze przychelniej patrzeć w kierunku przenoszenia swoich gier na inne platformy.

Kiedy Microsoft ogłosi kolejną partię wieloplatformowych gier swoich studiów? Podczas ostatniego Xbox Games Showcase ujawniono, że wyczekiwany Doom: The Dark Ages od id Software zadebiutuje na PlayStation 5 już w dniu premiery. Nie wiadomo jednak, które kolejne tytuły trafią na konkurencyjne platformy. Pojawiły się plotki o remasterze Halo: Combat Evolved na PlayStation 5, ale nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji na ten temat.

To ciekawy obrót spraw. Jeszcze niedawno - choćby zaraz po tym, jak Microsoft przejął Activision Blizzard za astronomiczną sumę - spekulowało się, że gigant z Redmond będzie chciał zapewnić swojej konsoli jak najwięcej exclusive'ów, żeby skutecznie powalczyć na tym obszarze z Sony. Ostatecznie okazuje się, że gry z Xboksa będą dostępne dla szerszego grona odbiorców. Czyżby wynikało to z dosyć rozczarowującej sprzedaży Xboksów Series X/S? Czyżby Microsoft zamierzał skupić się na zarabianiu na grach, a nie na konsolach?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | PlayStation Vita | Nintendo Switch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy