Reklama

Knock-Knock: Nowy horror od twórców Tension i Pathologic z datą premiery!

Ice-Pick Lodge to artystyczne indyki z Rosji - ludzie, którzy dali nam fenomenalne Pathologic i Tension.

Nie wiem jakim cudem dopiero teraz trafiliśmy na nowy gameplay z ich horroru Knock-Knock, który próbują stworzyć już od dawna, ale wygląda na to, że w końcu może uda im się go wydać. Na swojej stronie internetowej, ludzie z Ice-Pick Lodge piszą, że: "Późnym listopadem 2011 roku w naszym studiu miało miejsce dziwne i niepokojące wydarzenie. Otrzymaliśmy anonimowy e-mail sugerujący, że powinniśmy wyprodukować pewną "niekonwencjonalną grę", opartą na załączonych materiałach. Otrzymujemy mnóstwo podobnych ofert, z których większość nie zasługuje nawet na chwilę uwagi, jednak ta w jakiś sposób wydawała się inna".

Reklama

Zawierała kilkanaście plików pełnych chaotycznych dokumentów i nagrań - urywków tekstów, dźwięków i filmów. Nadawca błagał ich o dokończenie projektu, ale nalegał przy tym, by wysłane przez niego materiały zostały dołączone do gry, bo "inaczej wszystko będzie daremne". I chociaż, jak sami napisali, cała sytuacja wyglądała im na tandetną mistyfikację, to po namyśle postanowili stać się częścią tego eksperymentu. Na czym miał on polegać?

"W gęstym lesie znajduje się dom. Mieszka w nim samotny człowiek. Ostatnimi czasy dom odwiedzają niecodzienni Goście, którzy pukając w okiennice, zapraszają pustelnika do zabawy w chowanego. Warunek zwycięstwa jest prosty: musisz zostać żywym i przy zdrowych zmysłach do nastania poranka, a to oznacza, że stawanie z Gośćmi twarzą w twarz może być kiepskim pomysłem" - czytamy w opisie produkcji.

"Gdy tylko pierwsi Goście wyłaniają się z zarośli, rozpoczyna się odliczanie. Z każdą mijającą godziną przybysze są coraz bliżej domu, a jego mury nie są dla nich przeszkodą nie do pokonania. Coś już jest w środku. Coś otwiera okno i zaczyna walić w naczynia. Coś przejęło kontrolę nad piwnicą i strychem. Za ścianą cichutko skrzypi podłoga" - podają dalej twórcy.

"Ukrywanie się to niewystarczająca strategia, Goście doskonale wiedzą, gdzie się znajdujesz. Będziesz zmuszony obchodzić dom w poszukiwaniu i łataniu wyłomów, którymi leśne stwory dostają się do wnętrza. Możesz zabezpieczyć się przed wejściem nieproszonych gości, rozglądając się za oznakami problemów oraz oświetlając pomieszczenie, które wkrótce ma się stać miejscem paranormalnej aktywności. Duch wycofa się, żeby już za chwilę pojawić się w innej części domu" - kontynuuje producent.

"Jeśli przeżyjesz do świtu, kolejny potwór rozpuści się i zniknie wraz z pierwszym promieniem słońca. Ale jeśli Goście dopadną cię przed wschodem... Sama myśl o tym jest przerażająca" - dodają przedstawiciele Ice-Pick Lodge.

Premiery, jak twórcy poinformowali na swoim profilu na Steam Greenlight, spodziewać możemy się już 4 października. Jak to wygląda? Bardzo, bardzo ciekawie i bardzo indyczo. Oficjalny, stary już trochę, trailer prezentuje się tak:

Nowy gameplay z kolei wygląda tak:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy