Klany oraz społeczności wkrótce pojawią się w Diablo III

Przygotowując się do premiery Reaper of Souls developerzy z Blizzarda zamierzają znacząco rozbudować funkcje społecznościowe Diablo III.

W nadchodzącej aktualizacji gry pojawią się dwie oczekiwane przez graczy opcje - klany oraz społeczności. Klany to zespoły graczy składające się z maksymalnie 120 osób. Dołączyć do nich można tylko posiadając zaproszenie - oczywiście można wysłać prośbę o przyjęcie w szeregi ekipy, ale musi zostać ona zaakceptowana.

Członkowie mogą komunikować się z kilkoma użytkownikami jednocześnie, co znacząco ułatwia organizowanie rozgrywek. Społeczności to z kolei większe grupy zrzeszające graczy ze względu na określone cechy i powody.

Ich członkowie mogą na przykład grać tą samą klasą postaci, udzielać się na podobnych serwisach internetowych lub mieszkać w tym samym regionie. Są one znacznie większe niż klany i mogą być zarówno prywatne, jak i publiczne. Co więcej, użytkownicy mogą należeć do kilku społeczności jednocześnie.

Grupy podzielone zostaną na kilka kategorii. Wśród nich znalazły się m.in. społeczności sieciowe, klasy, streamerzy lub osobowości, kafejki internetowe, regionalne, szkoły, firmy. Zarówno klany, jak i społeczności pojawią się w Diablo III wraz z łatką oznaczoną numerkiem 2.0.1 i można jej już sprawdzać na publicznym serwerze testowym.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy