Reklama

Kapitan Tsubasa wraca w sierpniu z nową grą

​Bandai Namco ogłosiło, że legendarny Kapitan Jastrząb z japońskiej kreskówki powróci z nową grą piłkarską jeszcze latem tego roku. Jak ujawniono, dokładna data premiery Captain Tsubasa: Rise of New Champions to 28 sierpnia, a platformy docelowe: PC, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Jak można się domyślać, produkcja nie ma zbyt wiele wspólnego z autentyczną piłką nożną, może poza zieloną trawą na boisku i podobnymi zasadami. Kluczowe są łamiące prawa fizyki zagrania znane z serialu i legendarne "ciosy" kończące, angażujące niekiedy nawet trójkę zawodników równocześnie.

Poniższy materiał wideo potwierdza, że nie zabraknie przedziwnych zagrań znanych z anime. Będzie więc przewrotka po odbiciu się od słupka, wyrzucenie kolegi z drużyny w powietrze za pomocą własnych nóg od braci Tachibana, a także legendarny "tygrysi strzał" w wykonaniu Kojiro.

Reklama

Sam Tsubasa potrzebował niekiedy dwóch odcinków na przebiegnięcie boiska, lecz samo tempo akcji powinno być w Rise of New Champions nieco szybsze. Na nową produkcję z opisywaną plejadą bohaterów czekamy już od bardzo dawna - od premiery ostatniej gry konsolowej minęło dziesięć lat.

Grafika także nie będzie realistyczna, z naciskiem na kreskówkowy styl, który pasuje do materiału źródłowego. Nie zabraknie znanych postaci, takich jak bramkarz Genzo Wakabayashi, który - jak głosi legenda - nigdy nie wpuścił gola spoza pola karnego, a zaraz po podstawówce trafił do kadry Japonii.

Sam Tsubasa oczywiście chce wyjechać do Brazylii, skąd pochodzi jego nauczyciel, Roberto Hongo. Jego największy rywal to Kojiro Hyga, który byłby jeszcze lepszy, gdyby nie fakt, że musi on pomagać swojej rodzinie po śmierci ojca. Ach, cóż to były za czasy, gdy historie te prezentowała Polonia 1!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy