GTA VI - pojawiły się nowe przecieki. Sporo ciekawych informacji

​GTA VI to w ostatnim czasie temat bardzo nośny. Regularnie w sieci pojawiają się kolejne przecieki i doniesienia o szóstej odsłonie gry z serii Grand Theft Auto. Jeden z informatorów opublikował szereg intrygujących informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. kiedy planowana jest oficjalna premiera, jakie lokacje i ile postaci ujrzymy w grze, a także poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie sprzętu i wymagań oraz... dlaczego premiera GTA VI jest opóźniona?

Sukces Grand Theft Auto V rozpalił apetyty na dobre

Grand Theft Auto V wyszło na rynek już prawie 9 lat temu. Mimo swojego wieku to nie przeszkadza święcić tej produkcji kolejnych sukcesów. Dzieło wyprodukowane przez Rockstar Games nadal znajduje się na szczycie w rankingach popularności gier, a premiera wydania na konsole nowej generacji przyczyniła się do dużego sukcesu finansowego - GTA V okazało się najchętniej sprzedawaną grą w Wielkiej Brytanii, wyprzedzając przy tym hitowe Elden Ring.

Reklama

Nic dziwnego, że ogromny sukces piątej odsłony gry z tej serii tak ochoczo rozbudza apetyty, że co rusz wspomina się o GTA VI. W sieci pojawiają się kolejne doniesienia i przecieki. Tym razem jeden z informatorów znany w serwisie Twitter jako "Onion00048" podzielił się wieściami, które udało mu się zdobyć.

GTA VI: Kiedy premiera gry?

Według niego najnowsze dzieło z serii Grand Theft Auto jest w fazie rozwoju już od blisko dekady i pierwotnie jego premiera miała odbyć się wcześniej - w latach 2020-2021. Niestety tak się nie stało z powodu globalnych problemów zdrowotnych związanych z pandemią koronawirusa i zmianą narracji gry.

Informator podaje również, że jeszcze w tym roku cała społeczność graczy może doczekać się zwiastuna z GTA VI. Ten jednak najprawdopodobniej będzie tylko krótkim, maksymalnie minutowym klipem.

"Onion00048" przekonuje, iż trailer pojawi się na jesieni 2022 roku. Wtedy też Grand Theft Auto VI zostanie oficjalnie ogłoszone przez Rockstar Games. Amerykańscy deweloperzy celują w lata 2024-2025 jeśli chodzi o oficjalną premierę. Do 2018 roku szósta odsłona GTA miała nie być głównym priorytetem studia, z którego inicjatywy powstały również tak uznane gry jak: Max Payne czy Red Dead Redemption.

Grand Theft Auto VI tylko na konsolach nowej generacji?

Przecieki podają również, że użytkownicy i posiadacze starszych konsol (PlayStation 4 oraz Xbox One) będą musieli obejść się smakiem w przypadku GTA VI. Długo wyczekiwana przez wszystkich produkcja zadebiutuje najprawdopodobniej na konsolach najnowszej 9. generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Odświeżone wydanie Grand Theft Auto V na next-geny miało posłużyć Rockstar Games jako swoisty test pod względem sprzętowym w odniesieniu do ewentualnej premiery szóstej odsłony gry.

GTA VI: Ile grywalnych postaci?

Przecieki sugerują, że w rozgrywce uświadczymy trzech protagonistów w głównej części gry. Tryb jednoosobowy zostanie podzielony na dwa przedziały czasowe. Pierwsze rozdziały mają rozgrywać się w latach 80’ ubiegłego wieku, natomiast kolejne rozdziały przeniosą gracza w świeższe i nowocześniejsze klimaty.

Jakie miasta i lokacje będą w GTA VI?

W szóstej odsłonie Grand Theft Auto ma pojawić się wiele lokacji, dobrze znanych wszystkim miłośnikom całej serii. Według przecieków, akcja rozegra się w Vice City oraz Liberty City. Ponadto występować będzie jeszcze Ameryka Południowa (Rio de Janeiro). Część fabuły ma również skupiać się na stolicy Kuby - Hawanie.

Czy Grand Theft Auto VI można określić mianem najbardziej wyczekiwanej gry od wielu lat?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy