GTA VI: Oficjalna zapowiedź gry już wkrótce? Ten przeciek na to wskazuje

​Gracze z niecierpliwieniem czekają kolejne oficjalne informacje odnośnie prac nad GTA VI. Jak na razie Rockstar Games nie kwapi się do tego, by ujawniać szczegóły. Jednak studio kilka dni temu wykonało ciekawy ruch. Może on mieć związek z nadchodzącymi nowymi informacjami odnośnie kolejnego GTA.

GTA od lat obiektem westchnień graczy

Seria Grand Theft Auto jest jedną z najpopularniejszych w historii gier wideo. Zapoczątkowana została w 1997 roku i od razu zdobyła wielką popularność. Nietypowy, jak na tamte czasy otwarty świat, możliwość wykonywania dowolnych, nieliniowych akcji sprawiała, że gracz miał słuszne odczucie, że produkcja jest czymś wielkim.

W produkcji można było przechadzać się po trzech różnych miastach - wzorowanych na Nowym Jorku, Miami oraz Los Angeles. Co ciekawe, od samego początku grze towarzyszyła rozgrywka wieloosobowa, co jak na standardy końca XX wieku nie było takie oczywiste w grach wideo. Ogromny sukces GTA spowodował, że druga część ujrzała światło dzienne już dwa lata później.

Reklama

Twórcy przy GTA 2 mieli nieco inny pomysł na uniwersum. Fabuła obsadzona była w jednym mieście - zwanym jako Anywhere City. To wtedy po raz pierwszy mogliśmy być obiektem pościgu policji czy antyterrorystów. Jednak prawdziwa rewolucja nadeszła przy okazji GTA 3. Przełomem był fakt, iż była to pierwsza trójwymiarowa rozgrywka w historii serii.

Jej premiera nastąpiła w 2001 roku, więc wtedy już wiele tytułów było w 3D, zatem Rockstar dostosował się po prostu do potrzeb rynku. Główny bohater Claude to bardzo enigmatyczna postać. Przez całą serię nie odezwał się nawet ani na chwilę, co budziło zaintrygowanie wśród graczy. Od tego momentu popularność GTA wzbiła się na niespotykany wcześniej poziom.

Kolejne części: Vice City, San Andreas, IV oraz V były wielkimi sukcesami. Jednak od ponad dekady żadna nowa część nie ujrzała światła dziennego. Wiele wskazuje na to, że na oficjalną zapowiedź "Szóstki" możemy już czekać niedługi czas. Skąd biorą się takie przypuszczenia?

Zapowiedź kolejnej odsłony już niebawem?

Otóż od kilku miesięcy na rynku gier pojawiają się różne przecieki odnośnie powstawania GTA VI. Ich źródłem są najczęściej byli pracownicy studia Rockstar North, którzy kiedyś mieli dużo wspólnego z tworzeniem serii. Ponadto istnieje grupa użytkowników internetu, która zajmuje się przeciekami i pozostają oni anonimowi. W tym roku doszło jednak do wielkiego przełomu.

Rockstar poinformował oficjalnie o tym, że pracuje nad kolejną częścią serii. Informacja ta wywołała ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. GTA VI to jedna z najbardziej oczekiwanych gier na świecie i głód graczy w związku z tym jest ogromny. Kilka dni temu doszło do bardzo interesującej sytuacji. Strona Rockstar Games "wygasła". Konkretniej to cała szata stała się czarna.

To znany "trik" tego studia sprzed lat, kiedy to w podobny sposób sugerowali nadejście nowej gry. Aktualnie witryna Rockstar Games już działa w "starym porządku", lecz sytuacja ta nie odbiła się bez echa. Można się więc spodziewać, że już wkrótce otrzymamy więcej oficjalnych informacji na temat najnowszego GTA.

Gdyby jeszcze w tym roku został opublikowany trailer, zapewne miliony graczy na całym świecie popadłyby w zachwyt. Według różnych przecieków, seria ma wrócić do korzeni i możemy nawet spodziewać się poruszania po trzech różnych miastach. Produkcja rozmachem ma szokować, co nie jest dziwne w przypadku tego studia. Rockstar słynie z wielkich, wręcz monumentalnych produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA VI | Rockstar Games

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama