Reklama

GTA: Piłkarz Wisły Płock wcielił się w słynną postać z gry wideo

Wisła Płock jest znana na polskim rynku z tego, że dział kreatywności pracuje bardzo intensywnie. Przed rokiem furorę zrobił filmik, który nawiązywał do GTA: San Andreas. Teraz w związku z ogłoszeniem nowej umowy dla kluczowego zawodnika, mazowiecki klub kontynuuje tę inicjatywę.

Drużyny piłkarskie coraz częściej dostrzegają potencjał w grach wideo. Faktem jest, że coraz większy odsetek społeczeństwa gra w gry, więc ich tematyka jest bardzo bliska również kibicom. W ubiegłym roku na polskim podwórku dział marketingu Wisły Płock zaimponował całej Polsce. Klub z Mazowsza przedstawił wówczas swój sklep za pomocą tematyki z GTA: San Andreas.

Reklama

Piłkarze wystąpili tam w rolach bohaterów z produkcji Rockstara, produkcja miała również naniesione grafiki zaczerpnięte z kontrowersyjnej gry sprzed lat. Pomysł ten na tyle się spodobał, że ta akcja marketingowa była udostępniana przez setki internautów. Był to powiew świeżości w naszym futbolu, gdzie rzadko stawia się na potęgę marketingu, a potencjał gier wideo nadal jest bardzo słabo dostrzegany, względem innych europejskich krajów.

Teraz "Nafciarze" postanowili powrócić do tego pomysłu. Tym razem otoczka z GTA: San Andreas była powodem do ogłoszenia przedłużenia kontraktu. Dłuższą umową związał się niespełna 35-letni defensywny pomocnik, grający też na pozycji obrońcy - Piotr Tomasik. To podstawowy piłkarz płockiego klubu, który w ubiegłym sezonie rozegrał 29 spotkań, a w trakcie znacznej większości z nich na boisku spędzał po 90 minut.

Ponownie w mediach społecznościowych nie brakuje głosów zachwytu nad kontynuacją projektu z gamingową inspiracją. Można się również spodziewać, że to nie koniec "sagi" związanej z Grand Theft Auto i jeszcze zobaczymy kolejne odsłony produkcji z tej serii. Można też mieć nadzieje, że to obudzi kreatywność pozostałych klubów i ogłoszenia transferowe czy inne związane z klubami będą komunikowane ze znacznie większą kreatywnością, niż to się dzieje dotychczas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy