Reklama

GTA V jednak trafi na konsole następnej generacji?

Cóż, to jedno z tych pytań doskonałych, na które odpowiedzieć nie jest zbyt łatwo. Jeśli chodzi o GTA V to istnieje duże prawdopodobieństwo, że najnowsza odsłona serii zawita także na nowych systemach, a przynajmniej sprzęcie Japończyków, konsoli PlayStation 4.

Tak przynajmniej twierdzi niemiecki oddział popularnego sklepu Amazon, na którego łamach ostatnio pojawiła się, wzbogacona o grafikę pudełka, wzmianka o możliwości zakupu gry na wyżej wymienioną platformę Sony.

Reklama

Omawiany wpis został zauważony przez użytkowników serwisu NeoGAF. Niestety, nie zawierał żadnej, nawet orientacyjnej daty ewentualnego wydania jednej z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Odnośnika nie będziemy podawać, bo nie ma sensu - strona już dawno została usunięta. Pozostaje czekać na komentarz od twórców lub kolejne przecieki.

Jak do tej pory, producent gry nie potwierdził żadnych informacji dotyczących wypuszczenia Grand Theft Auto V na platformy inne, niż do tej pory zapowiedziane, tj. PS3 oraz Xboksa 30. Właściciele tych konsol będą mogli cieszyć się nową częścią kultowej marki już w przyszły wtorek, 17 września. A do pełni szczęścia, już 1 października otrzymają także dostęp do darmowej aktualizacji, która przyniesie ze sobą sieciowy tryb rozgrywki, nazywany po prostu Grand Theft Auto Online.

Jak informowaliśmy ostatnio, piąta odsłona GTA okrzyknięta została najdroższą grą w historii i chyba nie bez powodu, bo budżet, jaki pochłonął ten tytuł do tej pory zamknął się w kwocie 265 milionów dolarów, ale to jeszcze nie wszystko, bo włączając w to dalsze etapy produkcji (np. DLC) oraz wydatki na marketing szacuje się, że podana wcześniej liczba może jeszcze urosnąć do równego miliarda dolarów.

Kto by jednak oszczędzał na takim pewniaku? Pomimo tego, że Rockstar nie zapowiedziało jeszcze (może wcale tego nie zrobi?) wersji GTA V na PC oraz konsole next-gen, ze wstępnych wyliczeń wynika, że gra, tylko w pierwszym roku od momentu premiery, powinna sprzedać się w nakładzie 25 milionów egzemplarzy! Nie trzeba być dobrym z matematyki, że policzyć sobie, o jakich zyskach mowa...

PlayStation 4 zagości w naszych domach pod koniec 2013 roku. Myślicie, że istnieją realne szanse na to, że GTA V dołączy do startowych tytułów na nowy system Sony? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Dowiedz się więcej na temat: GTA V | Rockstar | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje