Reklama

Gry z PlayStation i Nintendo na konsoli Xbox? Dzięki przeglądarce Edge to możliwe!

​Mowa o rozwijanej przez Microsoft przeglądarce Edge Browser, która dedykowana jest platformie Xbox. W nowej wersji programu pojawił się szereg wartościowych dodatków i funkcji - da się nawet uruchomić gry tworzone pierwotnie na PlayStation 1 i Nintendo 64, co udowadnia jeden z YouTuberów.

Na nową wersję Edge Browser czekało wielu użytkowników Xboxa. Ta finalnie zagościła kilka dni temu i okazuje się, że oferuje naprawdę wiele. Sam Microsoft wskazuje na prostotę użytku i uwypukla zalety tego programu: "Przeglądaj strony internetowe bezpośrednio ze swojej konsoli. Wystarczy uruchomić aplikację, aby być na bieżąco z ulubionymi witrynami w internecie, oglądać filmy, a nawet grać w gry - a to wszystko bez wychodzenia z konsoli".

Jeden z YouTuberów znany jako "Modern Vintage Gamer" pokusił się o więcej, wychodząc trochę jakby poza znane dotąd schematy. Twórca pokazał jedną z funkcjonalności, która może zaskoczyć naprawdę każdego miłośnika gier... zwłaszcza tego, który z grami ma do czynienia nie od dzisiaj.

Reklama

Popularny "MVG" uruchomił na Edge Browser kilka gier dobrze znanych z Nintendo 64 i PlayStation 1. Jak widać na filmie, przeglądarka stanowi emulator uruchamiający tak kultowe produkcje jak Tekken 3, F-Zero, Need for Speed z 1996 roku, The Legend of Zelda czy chociażby Teenage Mutant Ninja Turtles.

Warto jeszcze wspomnieć, że nowa aktualizacja do Edge’a pozwala użytkować mysz komputerową, więc wiele produkcji które tego wymagają - mogą z powodzeniem być uruchamiane na konsoli Xbox w trybie przeglądarki.

YouTuber ocenił doznania w sposób pozytywny - gry chodzą ekstremalnie płynnie i nie da się uświadczyć żadnych zacięć, które mogłyby wpłynąć na komfort rozgrywki klasycznych, lecz kultowych produkcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje