Reklama

​Gra z 2008 roku w zupełnie nowym wydaniu. Unreal Engine 5 działa cuda!

Piąta generacja silnika Unreal Engine od Epic Games jest jedną z nowości, na jakie czekają fani gier wideo. Wprawdzie już Fortnite: Battle Royale jest na tym silniku, lecz pełnię jego możliwości będziemy mogli odkryć dopiero za jakiś czas. W internecie pojawiła się próbka na podstawie gry Midnight Club. Zrobiła ona ogromne wrażenie.

Unreal Engine 5 rozpala oczekiwania

Unreal Engine 5 to silnik graficzny od Epic Games, który rozpala wyobraźnię fanów. Publikowane próbki możliwości tego silnika wskazują na to, że wprowadzi on wygląd gier na poziom, który nigdy wcześniej nie był widziany w wirtualnej rozgrywce. Fotorealizm najwyższego poziomu jednak może być w pełni wykorzystywany dopiero za kilka lub nawet kilkanaście miesięcy.

Wynika to oczywiście z ograniczeń sprzętowych w obecnej chwili. Można zatem stwierdzić, że UE5 aktualnie przewyższa swoje czasy. Jedną z większych produkcji zapowiadanych na Unreal Engine 5 ma być Wiedźmin 4. Dlatego też możemy się spodziewać najwyższego poziomu graficznego w grze od CD Projekt RED, ale także wypada nastawić się na bardzo duże wymagania sprzętowe. Gra zadebiutuje na rynku jednak dopiero za jakiś czas.

Reklama

Żeby zobaczyć, jakie możliwości daje silnik, niektórzy przerabiają starsze tytuły, by pokazać, jak wielki jest to progres. Ostatnio w sieci popularność zdobył filmik przedstawiający fragment rozgrywki z gry Midnight Club z 2008 roku. Jej wydanie z Unreal Engine 5 robi wielkie wrażenie.

Midnight Club w 2022 byłby wielkim hitem?

W niedzielę do sieci trafił fragment remake’u Midnight Club - gry która była stworzona między innymi przez Rockstar Games. Jej fabuła nie była zbyt skomplikowana. To typowa gra wyścigowa, w której musieliśmy pokonać wszystkich rywali na torze i dojechać na pierwszym miejscu.

Filarem rozgrywki były wyścigi uliczne, co mogło kojarzyć się z konkurencją wobec legendarnego Need for Speeda. Projekt jednak nie osiągnął ogromnej popularności i na pewno nie zbliżył się do takich produkcji jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption. Opublikowany w niedzielę teaser gry na silniku Unreal Engine zrobił naprawdę ogromne wrażenie.

Dokładność otoczenia, torów, aut czy w końcu oświetlenia stoi na najwyższym poziomie. Trudno sobie nawet wyobrazić, że "bazę" tworzy jednak produkt sprzed 14 lat. Miejmy nadzieję, że twórcy jak najszybciej poradzą sobie z optymalizacją Unreal Engine 5 i jak najszybciej dostaniemy wiele tytułów opartych na tym silniku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy