Genshin Impact zarobił dla HoYoverse 3 miliardy dolarów od premiery

Niezwykle popularna darmowa gra HoYoverse, Genshin Impact, osiągnęła 3 miliardy dolarów przychodów z platform mobilnych od czasu jej premiery w 2020 roku.

Genshin Impact to pozornie darmowa gra, której mechanika skonstruowana jest tak, że zachęca graczy do wydawania prawdziwych pieniędzy i kupowania wirtualnej waluty. Daje to szansę na odblokowanie rzadszych przedmiotów w grze. To dzięki temu zabiegowi HoYoverse może pochwalić się tak olbrzymim sukcesem finansowym.

Według raportu Sensor Tower, Genshin Impact zarabia średnio około 1 miliarda dolarów co sześć miesięcy dzięki zakupom w grach dokonywanym w Apple App Store i Google Play.

Reklama

Możliwe jest oczywiście granie w Genshin Impact bez wydawania na to pieniędzy, ale twórcy dbają o to by, co miesiąc zachęcać graczy do sięgania do portfela. Całość jest tak skrojona, by przeciętny gracz wydał w grze kwotę podobną do zakupu standardowej gry na konsole. Wielu jednak przekracza ten pułap i wydaje olbrzymie sumy pieniędzy.

Gracze "wieloryby" utrzymują HoYoverse

To właśnie ci gracze, określani mianem wielorybów (termin zapożyczony z branży hazardowej), w dużej mierze utrzymują studio i zapewniają mu dopływ świeżej gotówki miesiąc w miesiąc. Ze wszystkich dostępnych platform przychody znacznie przewyższyły już wspomniane 3 miliardy dolarów, ale bezsprzecznie prym wiodą wersje mobilne.

Baza graczy Genshin Impact również stale rośnie o około 44% każdego roku od czasu jego premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Genshin Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy