Reklama

Genshin Impact to darmowy hit z Chin

​The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Nintendo Switch to jedna z najlepszych gier z otwartym światem, więc nie powinno dziwić, że znajduje naśladowców. Najnowszym przykładem jest chińskie Genshin Impact od studia miHoYo, dostępne za darmo na PC, PS4 oraz na systemy Android oraz iOS.

Mówimy o tytule z gatunku "gacha game", co nieodzownie wiąże się z transakcjami cyfrowymi. Wydaje się jednak, że tutaj element ten nie jest szczególnie "agresywny". Płacimy za możliwość "wyciągania" kolejnych postaci oraz ekwipunku, lecz szanse otrzymamy też bez wydawania gotówki.

Wkraczamy do kolorowego, otwartego świata, do złudzenia przypominającego właśnie The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale w stylistyce anime. Postaci łącznie jest 24, lecz jednocześnie prowadzimy zawsze czteroosobową drużynę, dysponującą atakami związanymi z żywiołami.

Reklama

Jest też wspinanie rodem z Breath of the Wild. Jak na tytuł RPG przystało, nie brakuje zadań do wykonania, surowców do zebrania, wyzwań do ukończenia oraz interesujących punktów na mapie, dla miłośników eksploracji. Jest nawet opcja rozgrywki w kooperacji - gra jest dość ambitna.

Każda postać ma dwie unikatowe umiejętności w walce: normalną oraz specjalną. Te reprezentują jeden z siedmiu żywiołów: lód, roślinność, ogień, wodę, anemo, prąd oraz ziemię. Poszczególne talenty mogą ze sobą współgrać, więc istotne jest odpowiednio dobranie członków drużyny.

Ważnym elementem jest także gotowanie, istotny aspekt rzemiosła. Podczas rozgrywki zbieramy przeróżne surowce, które może następnie zamienić na pyszne potrawy, zapewniające bonusy do statystyk, umiejętności, prędkości leczenia obrażeń i tak dalej. Opcji dla kucharzy nie brakuje.

Grę zapowiedziano w czerwcu 2019 roku, a wśród inspiracji - poza The Legend of Zelda: Breath of the Wild - twórcy wymieniali także... Grand Theft Auto. Gra wyróżnia się ogólną jakością czy głosami postaci. W planach na dalszą przyszłość jest także odsłona na Nintendo Switch.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy