Fort Solis: Poznaliśmy nowy trailer i datę premiery hitowej produkcji

Fort Solis od kilku miesięcy zapowiada się na jedną z ciekawszych gier w 2023 roku. Polsko-brytyjska produkcja zatrudniła kilka gwiazd, które brały udział w hitowych grach wideo. Teraz poznaliśmy datę premiery rodzimej gry.

Fort Solis niezwykle interesującym projektem

Fort Solis to niezwykle ciekawa produkcja zaprezentowana po raz pierwszy podczas Summer Game Fest Festival 2022. Gra przygotowywana przez dwa studia - Fallen Leaf oraz Black Drakkar Games. Jej fabuła jest niezwykle interesująca i będzie ona trwała zaledwie przez jedną noc. Nie będzie jednak to zwykła noc, gdyż spędzimy ją na Marsie. Wcielimy się w inżyniera Jacka Leary’ego. W pewnym momencie Leary otrzymuje alarm i przybywa do Fort Solis. Pomimo tego, że miejsce to wydaje się być dawno zapomniane, to skrywa ono pewną tajemnicę.

Reklama

Bohater w raz z przebiegiem fabuły będzie odkrywał kolejne szczegóły na temat powstania fortu, losów jego pracowników oraz celów, do jakich został on zbudowany. Wszystko ma być utrzymane w klimacie gatunku thrillera science-fiction. Ambitna produkcja od samego ogłoszenia zdobyła spory rozgłos w świecie gamingowym i wielu graczy czekało na więcej informacji.

Co ciekawe, w projekt zaangażowani są znani aktorzy. Swoich głosów użyczył m.in. Troy Baker, który brał udział w takich produkcjach, jak The Last of Us Part I oraz II (w roli Joela), Uncharted (w roli Sama Drake’a), czy w wielu częściach serii Call of Duty. W Fort Solis usłyszymy również Rogera Clarka (Red Dead Redemption 2) czy Julię Brown (serial World on Fire). To właśnie ten pierwszy z aktorów jest głównym bohaterem najnowszego polskich i brytyjskich producentów.

Troy Baker przedstawia datę premiery Fort Solis

Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund widzimy gwiazdę The Last of Us, która opowiada o projekcie i m.in. przedstawia on oficjalną datę premiery, która przypada już na 28 sierpnia tego roku. Następnie widzimy krótki fragment rozgrywki. Widzimy, że oprawa graficzna Fort Solis stoi absolutnie na najwyższym poziomie.

Na opublikowanym fragmencie bohater przemierza tytułowy fort, by odkrywać jego kolejne tajemnice. Fort Solis zapowiada się na naprawdę ciekawą produkcję. Gra jest oparta na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games, więc to gwarantuje szczegółowość grafiki na najwyższym poziomie. Gra będzie dostepna zarówno na PC, jak i na konsolę PlayStation 5.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy