Reklama

Firma Aya Neo tworzy rywala dla Steam Decka. Największa różnica? Cena

​Aya Neo właśnie ujawniło cenę konsoli, która ma być rywalem Steam Decka. Niestety, cena będzie dla wielu rozczarowaniem, bo urządzenie kosztuje znacznie więcej niż produkt Valve.

Firma Aya Neo ogłosiła cenę konsol, które mają rywalizować ze Steam Deckiem. Tańszy wariant kosztuje niestety blisko tysiąc dolarów. Nowe urządzenia mają oferować doświadczenie podobne co w przypadku handhelda Valve, ale wygląda na to, że na sensowniejszą wycenę producenta przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Reklama

Mocniejszy procesor, wyższa cena

Według informacji Ayaneo, konsole Aya Neo 2 oraz Geek kosztują znacznie więcej niż Steam Deck. Pierwszy wariant to wydatek rzędu 949 dolarów, drugi natomiast - aż 1099 dolarów. Model Geek ma te same parametry co najwyższa wersja Steam Decka, z dyskiem SSD o pojemności 512GB oraz 16GM pamięci RAM, ma natomiast mocniejszy procesor - AMD Ryzen 7 6800U APU.

Są też modele mocniejsze niż Steam Deck. Zarówno Aya Neo2 jak i Geek można kupić też w wersji z 32GB RAM oraz dyskiem o pojemności aż 2TB. Ale te warianty to już wydatek nawet rzędu 1 549 dolarów.

Promocja

Producent oferuje też promocję - obniżkę ceny na bardzo limitowaną liczbę urządzeń. W ramach promo, najtańszy wariant Geeka kosztuje “zaledwie" 799 dolarów. To niestety nadal więcej niż Deck z 512GB RAM na pokładzie, choć producent liczy zapewne, że mocniejszy procesor pozwoli łatwiej przełknąć tak wysoką cenę.

Konsolki Aya Neomają pojawić się na rynku w grudniu - będzie to pierwsza tak duża próba podgryzienia rynku, opanowanego do tej pory przez Valve. Przy tak wysokiej cenie może być jednak dość trudno - a szkoda, bo konkurencja na rynku to zwykle bardzo dobra rzecz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy