Reklama

Valve udostępniło Steam Charts – nową stronę ze statystykami

​Posiadacze PC i stali użytkownicy Steama mogą po samą szyję zniknąć z statystykach. Valve opublikował właśnie stronę oferującą szczegółowe spojrzenie na bibliotekę swojej platformy.

Steam to jedna z aplikacji, bez której nie obędzie się żaden komputer gracza. Od wielu lat jest to preferowana platforma większości dumnych reprezentantów PCMR. Przejrzyste UI, ogromna biblioteka gier i regularne, kuszące przeceny sprawiają, że nawet w dobie Epic Games Store, Origina czy platformy Ubisoftu, Steam wciąż utrzymuje się wysoko nad konkurencją.

Reklama

Mieliśmy do tej pory kilka narzędzi służących do śledzenia aktywności i sprzedaży gier na Steamie. Steamcharts.com funkcjonowało jako proste narzędzie do sprawdzenia liczby graczy online w poszczególnych produkcjach.

SteamDB sortuje z kolei tego typu informacje na kilka dodatkowych sposobów i ułatwia nieco śledzenie nowych trendów na Steamie i obserwowanie zmieniających się cen gier.

Obie te strony doczekały się właśnie sporej konkurencji, bowiem Valve wypuścił własny Steam Charts. Jest to dedykowana zakładka na Steamie oferująca dostęp do wielu ciekawych informacji.

Steam Charts, zamiast skupiać się na liczbie graczy online, informuje o zarobkach. Możemy tydzień po tygodniu obserwować najlepiej sprzedające się gry, patrzeć na awanse oraz spadki w rankingu i śledzić, które nowe produkcje przebijają się do czołówki.

Nie oznacza to oczywiście, że Steamcharts.com czy SteamDB nie mają już sensu istnienia. Valve postanowił nie zawierać na Steam Charts informacji chociażby o liczbie graczy online.

SteamDB pozostaje również dobrym narzędziem do śledzenia przecen i obserwowania gier, których społeczność drastycznie wzrosła w krótkim czasie. Taka transparentność ze strony Valve ucieszy na pewno wielu graczy oraz ekspertów i pozwoli łatwiej znajdować nowe trendy na PC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Charts | Valve

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy