Reklama

​Logitech G Cloud Gaming Handheld, czyli odpowiedź na Steam Decka?

Logitech oficjalnie zapowiedział swoją przenośną konsolę. Czy handheld będzie skuteczną odpowiedzią na Steam Decka?

Urządzenie kontrolował będzie Android, a oficjalną sklepową premierę zapowiedziano na całkiem nieodległy termin, bo już 17 października. Na Zachodzie cena będzie wynosiła 349,99 dolarów. Urządzenie będzie mogło obsługiwać gry z usług takich jak Google Play Store, Xbox Cloud Gaming oraz Nvidia GeForce Now. Jak widać, twórcy koncentrują się przede wszystkim na graniu w chmurze, a gry z Androida będą w tym zestawieniu jedynie dodatkiem. Konsolkę zaprojektowano w taki sposób, że jej bateria ma wystarczyć na 12 godzin grania.

Lekkie inspiracje Xboxem

Konsola otrzyma siedmiocalowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości FullHD i odświeżaniu na poziomie 60Hz. Na obudowie znajdziemy dwa analogi w układzie takim jak na padach z Xboxa, D-pad oraz standardowe przyciski. Oprócz tego dodano przyciski dedykowane obsłudze menu głównego, menu kontekstowego czy szybkiego powrotu do ekranu głównego. Urządzenie ma również wspierać wibracje haptyczne, mieć zainstalowany żyroskop, a wszystkie kontrolki można będzie przemapować po swojemu.

Reklama

Specyfikacja

Co znajdziemy w środku? Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 720G o częstotliwości taktowania 2,3GHz. Oprócz tego specyfikacja producenta mówi o 4GB pamięci RAM i 64GB pamięci masowej UFS. Konsolę wyposażono w pojedynczy port USB-C 3.1, służący m.in. do ładowania. Bateria to ogniwo o pojemności 6 tys. mAh, które do pełna naładujemy w 2,5 godziny. Konsolka będzie miała również czytnik kart microSD, ale zabraknie miejsca na kartę SIM czy łączności 5G. Oczywiście nie zapomniano o Wi-Fi.

Aplikacje

Konsola to efekt współpracy Logitecha, Microsoftu oraz Nvidii, dzięki czemu otrzymaliśmy urządzenie integrujące wszystkie usługi w jednym. UI ma nieco przypominać to znane ze Switcha i to ono będzie odpowiedzialne za uruchamianie gier, ale w przypadku Xbox Cloud Gaming, zamiast oficjalnej, pełnoprawnej aplikacji, otrzymamy stronę internetową w formie instalowalnej aplikacji PWA. Oznacza to m.in., że nie da się przypinać konkretnych gier do homescreen. Launcher powstał we współpracy z firmą Tencent, a wiele podstawowych aplikacji - takich jak chociażby Youtube - ma być w niej preinstalowanych już od momentu pierwszego uruchomienia.

Bateria

Ale tym, co - oprócz integracji wszystkich  usług w jednym miejscu - powinno najbardziej przyciągnąć graczy do nowej konsolki jest obietnica ponad 12 godzin grania na jednym ładowaniu. Konsola jest też nieco mniejsza niż Steam Deck czy Switch. Waży 463 gramy, czyli jest również nieco ponad 200 gramów lżejsza od produktu Steama.

Problem, czyli dostępność

Październikową premierę urządzenia zapowiedziano póki co jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Zanim konsola pojawi się w sprzedaży w pełnej cenie, będzie można ją kupić w cenie promocyjnej, 299,99 dolarów, ale limit takich urządzeń będzie bardzo ograniczony. Konsola będzie dostępna na Amazonie, w sklepach Best Buy oraz na stronie Logitecha.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Logitech G Cloud Gaming Handheld | przenośna konsola

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy