FIFA wydaje nową licencjonowaną grę piłkarską

Matchday Challenge - tak brzmi nowa licencjonowana gra stworzona przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA). Jest to darmowa produkcja promująca nadchodzące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet w 2023 roku.

Nadciągają kobiece Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Już 20 lipca rozpocznie się dziewiąty historycznie turniej najwyżej rangi w kobiecej piłce nożnej. Tegoroczne Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w Australii w dniach od 20 lipca do 20 sierpnia. W zmaganiach udział wezmą 32 drużyny z całego świata, podzielone na 8 grup po 4 formacje.

Mecz inauguracyjny rozpocznie się na stadionie w Auckland, z kolei finałowe spotkanie zobaczymy w Sydney. Tytuł aktualnych mistrzyń świata należy do Amerykanek, które w 2019 roku rozprawiły się z Holenderkami 2:0 w wielkim finale.

Matchday Challenge - sprawdź swoją wiedzę w quizie

FIFA rozpoczęła właśnie szerszą promocję nadchodzącego wydarzenia. Z tej okazji organizacja wydała na rynek autorską grę o nazwie Matchday Challenge, w pełni poświęconą tegorocznym Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Jest to tytuł w pełni darmowy, który możecie ogrywać za pośrednictwem strony internetowej na komputerach czy smartfonach.

Reklama

Rozgrywka opiera się quizie piłkarskim dotyczącym kobiecego futbolu. Mamy tutaj zbiór rozmaitych pytań, na które musimy odpowiadać. Wysoka skuteczność poprawnych odpowiedzi pozwala nam zdobywać gole i zbierać wirtualne kolekcjonerskie karty piłkarskie. Matchday Challenge posiada także drugi tryb, oparty na przewidywaniu wyników meczów w nadchodzącym turnieju.

Według twórców poprzednia wersja gry dedykowana Mistrzostwom Świata organizowanym we Francji była w stanie przyciągnąć ponad pół miliona użytkowników, co jest obiektywnie dosyć zadowalającym wynikiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FIFA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy