Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

FIFA World Cup 2014: Brazylijskie Mistrzostwa Świata z własną grą

Latem odbędą się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - kwestią czasu było więc, aż EA Sports zaprezentuje odsłonę FIFY poświęconą brazylijskiemu turniejowi.

I rzeczywiście - firma oficjalnie zapowiedziała, że w kwietniu ukaże się FIFA World Cup 2014. Ale jest kilka niespodzianek. Po pierwsze - w przeciwieństwie do Euro 2012 sprzed dwóch lat, FIFA World Cup 2014 nie będzie dodatkiem DLC do "czternastki", a osobną grą. Po drugie - ukaże się tylko na konsolach, ale tylko na X360 i PS3. Smakiem będą musieli obejść się więc zarówno posiadacze PC-tów, jak i next-genów. Dlaczego?

Reklama

W rozmowie z serwisem IGN Matt Prior, producent FIFA World Cup 2014 tłumaczy, że developerzy chcą dotrzeć do jak największej liczby fanów, a taką możliwość dają im platformy odchodzącej generacji, dlatego też postanowili skoncentrować się przede wszystkim na Xboksie 360 i PlayStation 3. Poza tym zależy im na wschodzących rynkach, w tym na Brazylii, która jest gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata, a na nich ludzi nie stać na nowe maszynki Microsoftu i Sony.

No dobrze, ale co przyniesie ze sobą nadchodząca produkcja? Przede wszystkim licencję Mistrzostw Świata, a co za tym idzie 203 drużyny narodowe, prawie 7,5 tysiąca zawodników, 19 trenerów i menedżerów oraz 21 stadionów, w tym 12 brazylijskich. Do tego dojdzie 15 godzin nowego komentarza.

Co poza tym? Nowy system sterowania z bardziej czułym dryblingiem, precyzyjniejszymi podaniami, nową fizykę opracowaną we współpracy z Adidasem, która uwzględnia dane zebrane przez Innovation Lab, nowe animacje piłkarzy i bramkarzy oraz radio dostarczające najświeższych wieści o trwającym turnieju.

Developerzy szykują też kilka trybów stworzonych z myślą o FIFA 2014 World Cup - będzie można nie tylko rozegrać całe mistrzostwa łącznie z kwalifikacjami i odtworzyć gotowe scenariusze (tak zarówno z historycznych meczy, jak i spotkań, które odbędą się na tegorocznym turnieju) czy pograć w multi.

Ciekawie zapowiada się Road to Rio de Janeiro, w którym gracze będą rywalizować w sieci, starając się podbić wszystkie 12 brazylijskich miast-gospodarzy.FIFA World Cup 2014 pojawi się w Europie 17 kwietnia. Niestety tylko - jak wspomnieliśmy wyżej - na X360 oraz PS3. Na deser - krótki teaser:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje