Reklama

Fall Guys startuje w kosmos w 2 sezonie! Opis zmian i nowości

​Mediatonic poinformował, że dostępna zaledwie od dwóch miesięcy w systemie free to play gra startuje z nowym sezonem. Fasole planują ekspansję kosmosu z nowymi poziomami i wieloma innymi niespodziankami czekającymi na spragnionych przygód graczy.

Fall Guys od czerwca jest dostępne za darmo. Aktualna wersja gry ma grono swoich zwolenników jak i przeciwników, jednak liczby nie kłamią. Po osiągnięciu 20 milionów graczy twórcy postanowili wypuścić nowy sezon i ujawnić, jakie niespodzianki czekają na nas już od 15 września.

Wielki krok dla Fasolki?

Sezon 2 Fall Guys’ów nosi tytuł "Satelitarne Starcie". Podczas wydarzenia gracze będą mogli zdobywać punkty do przepustki sezonowej z najpopularniejszymi strojami z sezonu pierwszego oraz całkowicie nową specjalnie przygotowaną zawartością. Do odblokowania będzie ponad 100 poziomów. Deweloperzy ujawnili, że pojawią się skiny bardzo dobrze znanym wszystkim fanom science-fiction w postaci: Spocka ze Star Treak, Ksenomorfa z Obcych, a nawet zagości wirtualna wokalistka Hatsune Miku.

Reklama

Oprócz przepustki sezonowej fani Fall Guys otrzymają zupełnie nowe wydarzenie, podobne do tego ze współpracy Sonic's Adventure.

W "Satellite Explorers" śmiałkowie będą musieli przejść przez unikalne poziomy stworzone specjalnie do nowego sezonu, aby naprawić zepsutego satellitę. Gracze dzięki zebranym punktom będą mogli odblokować nagrody, takie jak pseudonim "Kosmiczna Fasola" oraz specjalny plecak satelitarny. Oto ranking:

  • Pseudonim Kosmicznej Fasoli - 200 punktów
  • 200 Kudo - 300 punktów
  • Tabliczka znamionowa eksploratora satelitów - 500 punktów
  • Wzór Ikon Kosmicznych — 800 punktów
  • Plecak Satelitarny - 1000 punktów

Nowe poziomy robią wrażenie

Wszystkie nowe poziomy wprowadzane do Fall Guys będą utrzymane w tematyce kosmicznej. Twórcy zdradzili, czego możemy się dokładnie spodziewać. Finał Tip Toe, to etap, w którym cztery drużyny graczy będą musiały walczyć z czasem i zapadającymi się pod nogami platformami. Trzeba zachować ostrożność, ponieważ jeden zły krok może posłać każdego w kosmos. Pierwsza osoba, która dotrze do Korony na środku areny, wygrywa.

Kolejnym poziomem bedzie Hyperdrive Heroes, w którym trzeba omijać przeszkody, aby pozostać na dużej desce poruszającej się po okręgu w kierunku mety. Następnie na liście znalazł się Starchart, w którym każdy z graczy będzie musiał naciskać przyciski, aby odsłonić drogę. W Pixel Painters trzeba będzie wykazać się nie lada refleksem w skakaniu po kafelkach. Dodatkowa trudność będzie polegała na określeniu prawidłowych wzorów. Cosmic Highway - w tej rundzie gracze będą przeskakiwać pomiędzy rzędami ruchomych platform. Złe ruch, będzie wiązał się z przywitaniem pustki. W Hex-a-terrestrial gracze będą musieli bezbłędnie poruszać się po pływających platformach. Space Race - to jak opisują deweloperzy - rękawica w gwiazdach. A ostatnim z poziomów będzie Frantic Factory, który to został określony mianem darmowego kuzyna Button Bashers 1v1. Także jak możemy się domyślić, pozostaje naciskać przyciski, aby zdobywać punkty.

Fall Guys oficjalnie po polsku!

Według oficjalnej strony Fall Guys prowadzonej przez Mediatonic aktualizacja będzie zawierać również poprawki błędów, ulepszenia i inne nowe funkcje. Jednak najważniejszą informacją jest to, że już od czwartku gra będzie dostępna w języku polskim. Co więcej, zostanie uruchomione oficjalne, polskojęzyczne konto gry na Twitterze, gdzie będzie można znaleźć najnowsze wieści o grze.

Dla każdego, kto nie zdobędzie przepustki sezonowej, nadal będzie dostępna bezpłatna ścieżka postępu, dzięki której będzie można również zdobywać ciekawe elementy do odblokowania. Jest to dobry ruch ze strony deweloperów, gdyż przepustka sezonowa była jedyną opcją do odblokowania wielu rzeczy po sezonie 1 kiedy Fall Guysy weszły na model free to play.

Twórcy zapewniają, że to nie koniec niespodzianek. Część z nich zostanie ujawniona dopiero po wprowadzeniu najnowszej aktualizacji. Można zdecydowanie stwierdzić, że dla fanów gry start sezonu 2 zapowiada się ekscytująco. Co najważniejsze, nie trzeba będzie długo czekać, aby go doświadczyć.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy