Fall Guys przekroczyło 50 milionów graczy

Zaledwie dwa tygodnie potrzebowało Mediatonic, żeby dokonać ogromnego kamienia milowego w historii swojej gry. Fall Guys ma już ponad 50 milionów graczy na wszystkich platformach.

Fall Guys zdaje się grą stworzoną dla modelu free to play. Chociaż Mediatonic potrzebowało chwili, żeby zdać sobie z tego sprawę, a aktualna monetyzacja wzbudza pewne wątpliwości, kolorowy battle royale radzi sobie doskonale i z tygodnia na tydzień bije kolejne rekordy.

Twórcy poinformowali właśnie, że Fall Guys ma już ponad 50 milionów graczy, co udało się osiągnąć w zaledwie dwa tygodnie od premiery darmowej wersji gry. Bariera wejścia znacząco spadła, a gra stała się również dostępna na nowych Nintendo Switchu oraz Xboxach, co najwyraźniej znacząco wpłynęło na jej popularność.

Reklama

Co ciekawe, Fall Guys udaje się wykręcać bardzo imponujące wyniki bez większego udziału Steama. Po tym jak wydawcą gry został Epic, gra razem z wejściem we free to play zniknęła z platformy Valve i na PC w nowej wersji dostępna jest wyłącznie na Epic Games Store. Mimo tak pozornie kontrowersyjnej decyzji nie brakuje chętnych do sprawdzenia tego tytułu.

Pozostaje jedynie pytanie, jak długo Mediatonic utrzyma przy sobie graczy i ile z nich zostanie z grą na dłużej. Zaraz po premierze poprzedniej, płatne wersji Fall Guys cieszyło się ogromną popularnością, która ostatecznie zniknęła niemalże całkowicie. W kolejnych miesiącach zobaczymy, czy twórcy zaplanowali coś, co sprawi, że sytuacja się nie powtórzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: battle royale | Fall Guys
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy