Reklama

Elden Ring dostanie własne papierowe RPG

Elden Ring miało niezwykle udany start na rynku - ciężko było trafić na recenzję, która oceniłaby najnowszą grę From Software niżej niż 9/10. Niedługo będziemy mogli się przekonać czy jej wersja “papierowa" będzie równie dobra.

Elden Ring jest nie tylko jedną z najlepiej ocenianych gier tego roku, ale również najlepiej sprzedających się. Z pewnością zostanie zapamiętana na długo, a zapowiadana premiera papierowego RPG-a, opartego o to dzieło, z pewnością jeszcze w tym pomoże.

Oficjalny podręcznik do Elden Ring

Oficjalnie zapowiedziano bowiem podręcznik do papierowego RPG osadzonego w świecie Elden Ring - jego stworzeniem zajmie się firma Hironori Katou, a wydawcą Kadokawa. Póki co informacja dotyczy jedynie rynku japońskiego, na którym gra ma się ukazać wczesną wiosną 2023 roku. Nie wiadomo natomiast czy są plany wypuszczenia jej dalej, w innych rejonach świata. Kadokawa ani From Software nie zdradzają również póki co ceny.

Reklama

Hironori Katou ma już na swoim koncie jeden podręcznik do RPG oparty o świat wykreowany przez From Software - Dark Souls. Nowa książka ma oczywiście zawierać wszystkie niezbędne informacje, takie jak opisy przedmiotów, potworów, zaklęć i inne ważne elementy, żywcem wzięte z dobrze znanego tytułu. Jeśli spojrzymy na to, jak dużą wagę przywiązuje From Software do dopasowywania elementów swoich gier do upodobań graczy, jesteśmy niezwykle ciekawi, jak przełoży się to na papierowego RPG-a.


Dungeons & Dragons w świecie Final Fantasy... albo odwrotnie

Oczywiście to absolutnie nie jest pierwsza próba przeniesienia gry video do wydania papierowego. Kilka tygodni temu jeden z użytkowników Reddita stworzył własnym nakładem sił system RPG oparty o świat i mechaniki Final Fantasy 14 i połączył go w bardzo luźny sposób z Dungeons & Dragons w wersji piątej. System D&D został tak zbudowany, by był łatwy do opanowania przez twórców nowych historii - jest elastyczny i pozwala na dopasowanie wielu elementów. 

W miarę jak postaci w danej historii budują swoje nowe poziomy doświadczenia, zbierają punkty, za które mogą nabywać atrybuty i umiejętności oraz punkty zdrowia, many i bonusy do rzutu kośćmi. Łatwe jest w nim również decydowanie o kolejnych wydarzeniach. To, w połączeniu z oryginalnym pomysłem forumowicza sprawia, że mamy do czynienia z unikalnym podejściem do obu światów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elden Ring | FromSoftware

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy