Duke Nukem Forever: Nieukończona wersja gry z 1996 wyciekła do sieci

​W sieci pojawił się prototyp Duke Nukem Forever z 1996 roku, który przenosi bohatera stworzonego przez 3D Realms z powrotem do jego platformówkowych korzeni.

Fani Duke'a Nukem'a, bohatera 3D Realms z niewyparzoną gębą, walczącego z kosmitami, mogą teraz sprawdzić wersję gry w postaci nigdy nie wydanego side-scrollera, ponieważ leakerzy opublikowali w sieci prototyp gry z 1996 roku. Wiadomość o wycieku tej wersji Duke Nukem Forever do sieci pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak w podobny sposób wyciekł prototyp portu strzelanki Prey firmy 3D Realms z 1995 roku.

Reklama

When it’s done

Zapowiedziany w 1997 roku Duke Nukem Forever zyskał złą sławę zarówno z powodu przedłużającego się cyklu rozwoju, jak i krytyki, jaką otrzymał po premierze. Duke Nukem Forever, kontynuacja wydanego w 1996 roku hitowego pierwszoosobowego shootera Duke Nukem 3D, który był chwalony przez krytyków i fanów za wyśmiewanie popkultury i niezwykle interaktywny jak na tamte czasy świat gry, przeszedł przez wiele poprawek w ciągu ponad dekady, zanim ostatecznie został przekazany Gearbox Software i wydany w 2011 roku. Po tym, jak wczesny build gry wyciekł do sieci na początku tego roku, współtwórca Duke Nukem, Scott Miller, zabrał głos na Twitterze, aby porozmawiać o tym, co poszło nie tak w trakcie burzliwego rozwoju Duke Nukem Forever.

Powrót do korzeni Księcia

W wiadomości dla fanów, którzy wciąż trzymają kciuki za Duke'a, pomimo jego fatalnej ostatniej odsłony, użytkownik o pseudonimie x0r_jmp wrzucił do serwisu Archive.org kompilację Duke Nukem Forever z 1996 roku, w której Duke powraca jako bohater side-scrollowej rozgrywki z Duke Nukem i Duke Nukem II

Opublikowany w ten sposób build zawiera oryginalne pliki gry oraz edytor poziomów dla prototypu, a także poprawione wersje, zaprojektowane do pracy na współczesnym sprzęcie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy x0r_jmp dostarcza duży przeciek związany z serią Duke Nukem, ponieważ na początku tego roku opublikował on również wersję, która posłużyła jako podstawa dla fanowskiego projektu remake’u Duke Nukem Forever 2001.

Pomimo niezwykle ograniczonej ilości zawartości, prototyp side-scrollowego Duke Nukem Forever zawiera wiele klasycznych elementów kojarzonych z tą serią. Gracze mogą korzystać z wielu różnych broni i charakterystycznych gadżetów, takich jak plecak odrzutowy Duke'a, podczas pokonywania poziomów.

Chociaż powrót do formatu platformówki po sukcesie Duke Nukem 3D mógł być zaskakującym wyborem dla 3D Realms, imponująca jak na tamte czasy grafika i fizyka pokazują, że deweloper wciąż był oddany tworzeniu gry, która byłaby technicznym popisem, niezależnie co gracze myśleli o samej serii.

Dla tych, którzy wciąż pamiętają słabą premierę Duke Nukem Forever, ten przeciek może być kolejnym przykładem tego, co poszło nie tak w trakcie burzliwego rozwoju gry. Choć najbardziej oddani fani Duke'a mogą nigdy nie dostać w swoje ręce wersji DNF, na którą czekali od wielu lat, to przynajmniej mogą się cieszyć z ewentualnego filmu o Duke’u. Nad filmem takim pracują bowiem podobno twórcy serialu Kobra Kai.

Duke Nukem Forever jest dostępny na PC, PS3 i Xbox 360.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Duke Nukem Forever | 3D Realms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama