Reklama

Drużyna Teda Lasso odtworzona w grze wideo? To jest możliwe!

​Serial "Ted Lasso" jest uznawany za jedną z najlepszych produkcji ostatnich lat. Historia o klubie piłkarskim prowadzonym przez nietypowego trenera zaskarbiła sobie serca fanów z całego świata. Czy to czas, by miał on swoją adaptację w świecie gamingu?

Ted Lasso hitem Apple TV+

Platforma streamingowa Apple TV+ jak na razie w Polsce nie osiąga dużej popularności. W naszym kraju nadal dominują takie marki jak Polsat Box Go, Netflix, HBO Max, Disney+, czy Player należący do grupy Discovery. Apple TV+ głównie popularne jest w Stanach Zjednoczonych. Jednym z największych hitów platformy jest serial "Ted Lasso".

Reklama

Opowiada on o szkoleniowcu ze Stanów Zjednoczonych, który specjalizuje się w trenowaniu futbolu amerykańskiego. Pewne sploty wydarzeń sprawiają, że trafia on do profesjonalnej angielskiej drużyny piłkarskiej i ma objąć stery klubu, który spada z Premier League do Championship. Serial ma charakter komediowy, choć nie brakuje bardziej dramatycznych wątków, które skłaniają do różnych przemyśleń.

Dzięki tej produkcji możemy w pewien sposób poznać funkcjonowanie klubu piłkarskiego od środka, zagłębić się w relacje między zawodnikami czy sztabem szkoleniowym. "Ted Lasso" został bardzo ciepło przyjęty przez widzów. Według ocen jest to jeden z najlepszych seriali na rynku w ostatnich latach. W przygotowaniu jest czwarty sezon. Czy londyńskie AFC Richmond mogłoby być odtworzone w wirtualnej wersji gry wideo? Jest to możliwe.

AFC Richmond w wersji growej?

Branża gier wideo widziała już mnóstwo wirtualnych adaptacji na podstawie filmów czy seriali. Rynek pozycji piłkarskich jest niestety dosyć ubogi. Na czele znajdują się zaledwie trzy tytuły - FIFA, eFootball oraz Football Manager. Z tym, że ta ostatnia pozycja bardziej skupia się na budowaniu zespołu od strony "biurowej" niż na rozgrywaniu meczów z perspektywy gracza. Wszystkie starcia są symulowane, choć mamy okazje je obejrzeć.

Dlatego też prowadzenie klubu Teda Lasso w grze podobnej do Football Managera byłaby bardzo interesująca. Gracz mógłby wcielić się w bohatera swojego ulubionego serialu i jednocześnie prowadzić klub do chwały i pokonania największych tuzów brytyjskiego futbolu. Patrząc na to, jaką popularność zdobył serial, taka gra byłaby z pewnością wielkim hitem sprzedażowym.

Jednak jak na razie nie wiadomo, czy osobny tytuł jest w ogóle możliwy. Jedynie można polegać na modyfikacjach różnych fanów, którzy wydają dodatki do Football Managera. Może w przyszłości i ten serial doczeka się odzwierciedlenia w grze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy