​Scena z Breaking Bad odtworzona w Minecraft. Fani gry zachwyceni

Fan Minecrafta postanowił sprawdzić, jak mogłoby wyglądać skrzyżowanie światów jego ulubionej gry oraz serialu Breaking Bad.

W swojej historii Minecraft miał już mnóstwo crossoverów. Wiele z nich było oficjalnymi, inne - czysto fanowskimi projektami. Było to m.in. skrzyżowania z Sonic’iem, Gwiezdnymi Wojnami, Harrym Potterem i wiele innych. Dzięki nim gracze mogli zobaczyć swoich ulubionych bohaterów stworzonych z charakterystycznych klocków i zobaczyć dobrze znane światy i lokalizacje, przekształcone na modłę klockowego świata gry.

Reklama

Wiele motywów pojawiło się w grze w formie DLC, ale nadal jest mnóstwo pomysłów do przeniesienia. Gracze proszą o różne projekty, niektóre mocno absurdalne, które nie mają raczej specjalnych szans powodzenia. Dobrze jednak, że społeczność zgromadzona wokół gry jest tak kreatywna i ciągle podsuwa twórcom nowe pomysły. Jeden z graczy postanowił sam sprawdzić jak wyglądać będzie połączenie gry Mojang z serialem Breaking Bad.

Daniele60046 opublikował na Reddicie swój pomysł na takie zestawienie. Stworzył grafikę z bohaterami serialu, Walterem White i Jesse Pinkmanem w postaci minecraftowych ludzików. Jednak o ile Waltera łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka, o tyle Jesse wymaga chyba jeszcze nieco dopracowania. W tle widać pustynię, co pasuje do Nowego Meksyku, który jest miejscem akcji serialu. Całość uzupełnia charakterystyczny kamper, w którym bohaterowie serialu mieli swoje labolatorium, oraz logo serialu stworzone z czcionki z gry.

Grafika okazała się kolejnym redditowym wpisem, który zdobył sobie szerokie uznanie bywalców forum. Aktualnie ma ponad 2000 pozytywnych opinii, a w komentarzach przewijają się słynne cytaty z serialu, dostosowane do klimatu Minecrafta, jak na przykład serialowe “We need to cook" przerobione na “We need to craft". 

Pojawia się też wiele głosów za tym, by mod tego typu stał się oficjalnym dodatkiem, dostępnym w grze. Wygląda na to, że takie DLC mogłoby znaleźć spore grono odbiorców. Jedynym problemem może się tu jednak okazać dość dorosła formuła serialu, która średnio pasuje do grupy docelowej Minecrafta.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft | Breaking Bad
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy