Diablo 4: Sezon Plugawców - wskazówki dot. szybkiego levelowania Battle Passa

Pierwszy sezon Diablo 4 trafił już do gry, a razem z nim pierwszy Battle Pass. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o karnecie bojowym Season of the Malignant.

Czas trwania Season of the Malignant

Pierwszy sezon Diablo 4 rozpoczął się 20 lipca i potrwa aż do 9 października 2023 roku. Gracze mają więc niecałe trzy miesiące, aby zapoznać się z zawartością Battle Passa oraz odblokować wszystkie interesujące ich przedmioty kosmetyczne.

Trzy wersje Battle Passa w Diablo 4

Battle Pass w Season of the Malignant dzieli się na trzy wersje. Darmowa wersja, dostępna dla wszystkich posiadaczy Diablo 4, zawiera kilka drobnych, kosmetycznych nagród oraz jedną z głównych mechanik sezonowych, Seasonal Blessingi. Co jakiś czas w karnecie będzie można zdobyć nową walutę o nazwie Smoldering AShes. W sezonowym menu gracze mogą zainwestować tę walutę w różne urny oferujące wzmocnienia dla naszej postaci. Niektóre oferują nam więcej punktów doświadczenia, inne materiałów, a jeszcze kolejne pozwalają częściej zdobywać najsilniejsze serca.

Reklama

Wersja premium z kolei kosztuje 1 000 Platinum i oferuje dostęp do wszystkich 90 poziomów Battle Passa. Wśród nagród znajduje się więcej Platinum, pancerze dla konkretnych postaci, skiny do mountów oraz broni. Odblokować w ten sposób możemy jednak wyłącznie przedmioty kosmetyczne, a płatna wersja karnetu nie oferuje żadnej przewagi nad resztą graczy.

Battle Pass dostępny jest również w wersji Accelerated Battle Pass wycenionej na 2 800 Platinum. Za dodatkowe 18 Euro możemy od razu odblokować 20 poziomów karnetu i uzyskać dostęp do ekskluzywnej emotki "On the Warpath".

Season Journey

Sezonowa przygoda jest nieodłączną częścią nowej aktualizacji i głównym źródłem Favoru, czyli punktów doświadczenia gwarantujących nam postęp Battle Passa. Journey składa się łącznie z siedmiu rozdziałów, wewnątrz których znajdują się różne zadania zachęcające graczy do udziału w różnych aktywnościach Diablo 4.

Zaczynamy naszą przygodę od pierwszego rozdziału i aby odblokować kolejny zestaw zadań, musimy wykonać konkretną liczbę misji wewnątrz aktualnego rozdziału. W ten sposób powoli poznajemy wszystkie aktywności sezonowe, wspinamy się po World Tierach i bierzemy udział w Nightmare Dungeonach, jednocześnie zdobywając kolejne poziomy Battle Passa.

Jak szybko levelować Battle Pass?

Grając postacią sezonową, waszym priorytetem powinno być wykonywanie zadań w ramach Season Journey. Większość z nich nie zajmuje wiele czasu i wymaga raczej od nas udziału w konkretnej aktywności. Misje będą wysyłały nas na Helltide, World Bossy oraz PvP, nagradzając nas przy tym solidną ilością Favoru.

Warto regularnie zwracać również uwagę na odblokowywanie nowych rozdziałów. Zakończenie każdego rozdziału zapewni nam kilka przedmiotów przyspieszających rozwój naszej postaci oraz gwarantuje dużą ilość Favoru, co znacząco wpływa na prędkość levelowania Battle Passa.

Favor zdobywamy również po prostu, grając w Diablo 4. Robiąc zadania poboczne i zabijając potwory, przy okazji zdobywamy Favor, który powoli zapewnia nam kolejne poziomy karnetu bojowego. Kiedy skończycie już większość zadań w Season Journey, potem pozostaje już tylko dalszy rozwój swojej postaci. Wszystkie aktywności w grze będą zapewniać odrobinę Favoru, pozwalając nam tym samym wbić maksymalny poziom Battle Passa.

Poziomy karnetu można oczywiście również kupić. Jeżeli chcecie wydać dodatkowe pieniądze na Battle Pass, najlepiej jest kupić jego najdroższą wersję, która od razu odblokowuje 20 poziomów karnetu. Potem każdy poziom kosztuje aż 200 Platinum, czyli niecałe 10 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Diablo 4 | Blizzard

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy