​Czy w Call of Duty: Modern Warfare 2 zagramy na konsoli Steam Deck?

Call of Duty: Modern Warfare 2 z całą pewnością zaliczymy do najgorętszych gamingowych premier roku. W dobie stale zyskującej na popularności przenośnej konsoli Steam Deck, fani zastanawiają się, czy na tym urządzeniu będą w stanie grać w najnowsze dzieło od Infinity Ward.

Valve przyspiesza wszystkie procesy produkcyjne i logistyczne. Coraz więcej Steam Decków trafia w ręce klientów. Regularnie dowiadujemy się również, że lista tzw. Steam Deck Verified zasilana jest o dziesiątki kolejnych gier, co oznacza, że na urządzeniu uruchomimy pomyślnie i zagramy w coraz więcej tytułów dostępnych na rynku.

Call of Duty: Modern Warfare 2 na Steam Deck uruchomimy, ale są pewne warunki

Call of Duty: Modern Warfare 2 debiutuje 28 października. Fani strzelanki debatują i zastanawiają się, czy Steam Deck umożliwi granie w tę produkcję. Odpowiedź, przynajmniej na tę chwilę, nie jest zbyt pozytywna.

Reklama

Steam Deck bazuje na systemie operacyjnym SteamOS 3.0, który w pełni opiera się na systemie Linux w dystrybucji Arch. Oprogramowanie to nie jest kompatybilne z autorskim systemem RICOCHET zaimplementowanym w grze przez deweloperów, którego celem jest zapobieganie działań oszustów.

Istnieje jednak opcja, by móc uruchomić Modern Warfare 2 na Steam Deck. Związane jest to z dosyć sporym wyzwaniem, bowiem na przenośnej konsoli musimy zainstalować system Windows. Jeśli jednak takową instalację uda nam się przeprowadzić pomyślnie, to nowa strzelanka powinna chodzić nam bez problemu na niskich bądź nawet średnich ustawieniach w rozdzielczości 800p (1280x800).

To już od graczy zależy, czy są w stanie pójść na pewne kompromisy, by uruchomić Call of Duty: Modern Warfare 2 na swoim przenośnym Decku. Bez wątpienia znajdą się tacy fani serii, że za wszelką cenę będą chcieli tego dokonać... a może Infinity Ward we współpracy z Activision wpadnie na jakiś rewolucyjny, alternatywny system związany z anty-cheatem, który pozwoli przystąpić do zabawy wszystkim posiadaczom Steam Decka i bez zbędnych ceregieli?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck | Call of Duty: Modern Warfare II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy