Valve obiecuje realizację zamówień na Steam Decka do końca tego roku

Valve walczy z problemami, które trapią chętnych na ich najnowsze dziecko - Steam Decka. Firma właśnie zapowiedziała, że planuje zrealizować wszystkie zamówienia jeszcze w tym roku.W czerwcu Valve obiecało, że planuje podwoić liczbę dostarczanych konsolek. Teraz składa kolejne śmiałe deklaracje - zdaniem firmy, łańcuchy dostaw poprawiły się na tyle, że aktualnie złożone zamówienia będzie można zrealizować jeszcze w tym roku.

Steam Deck jest obiektem olbrzymiego pożądania ze strony graczy od momentu premiery w czerwcu zeszłego roku. Zainteresowanie jest tak wielkie, że już wtedy ostrzegano chętnych, iż ich zamówienia zostaną zrealizowane dopiero w tym roku. Wpływ na to miały między innymi właśnie wspomniane łańcuchy dostaw, a te z kolei mocno ucierpiały z powodu pandemii oraz braków odpowiednich komponentów do budowy układów scalonych. Wszystko to sprawiło, że rozczarowani byli zarówno gracze jak i sam producent.

Reklama

Od tamtej pory firma wiele razy aktualizowała bieżącą sytuację. W marcu zapowiadano zwiększenie produkcji do "setek tysięcy", w czerwcu - dostawy miały wzrosnąć dwukrotnie. Teraz Valve zapowiada kolejną zmianę - tym razem dotyczy ona głównie tych, którzy już zarezerwowali sobie konkretny model konsolki.

Według informacji opublikowanej na Steam, wąskie gardła łańcucha dostaw, które miały wpływ na wydajność produkcyjną firmy, uległy poprawie, poza tym nadal planowane jest podkręcenie tempa samej produkcji. Tym samym, firma jest w stanie wyprodukować i dostarczyć na rynek więcej urządzeń niż do tej pory. Oznacza to, że zamówienia będą realizowane wcześniej niż zapowiadano.

Efekty tego widać już teraz. Wszystkie rezerwacje mają zaktualizowane estymacje co do terminu dostarczenia Steam Decków do klientów, piszą też o tym sami gracze - także z Polski. Jeśli wcześniej ktoś widział w swoim zamówieniu informację, że urządzenie dotrze do niego dopiero w czwartym kwartale tego roku, teraz powinien tam zobaczyć już trzeci kwartał kwartał. Natomiast pozostali klienci, którzy wcześniej byli skazani na oczekiwanie aż do przyszłego roku, teraz swoje konsolki powinni dostać w czwartym kwartale.

Valve ostrzega, że o ile póki co zamówienia są przesuwane na terminy w czwartym kwartale 2022 roku, tak w momencie gdy wszystkie sloty się zapełnią, kolejni klienci powinni się spodziewać realizacji swoich zamówień na początku roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy