Reklama

Cyberpunk 2077 z fenomenalnymi wynikami sprzedaży. Pomimo zwrotów

​Nawet ogromne problemy i kontrowersje ciągnące się za grą od momentu premiery nie są chyba w stanie jej zaszkodzić, bo najnowsze informacje mówią o fenomenalnej sprzedaży.

Premiera Cyberpunk 2077 była wielokrotnie przekładana, co dawało nadzieje na to, że CD Projekt RED będzie miało wystarczająco dużo czasu, żeby dopieścić każdy szczegół. Tak się jednak nie stało, bo gra została dostarczona na rynek z mnóstwem błędów, których do dziś nie udało się wyeliminować, a na niektórych platformach jest w ogóle niegrywalna, co uruchomiło lawinę zwrotów i bezprecedensowych sytuacji, jak choćby usunięcie tytułu z PlayStation Store.

Mówiąc krótko, nie wyglądało to dla dewelopera dobrze, bo chociaż informował, że w zaledwie kilka godzin od premiery zarobił tyle, że zwróciły się wszystkie koszty produkcji Cyberpunka, to wszyscy spodziewali się, że zmieni się to wraz z napływem kolejnych wniosków o zwrot. Tak się jednak nie stało, bo jak się właśnie dowiadujemy, gra sprzedaje się fenomenalnie i w zaledwie 10 dni rozeszła się w nakładzie 13 mln egzemplarzy.

Reklama

Dla porównania, Red Dead Redemption mógł pochwalić się w tym samym czasie wynikiem 17 mln egzemplarzy, ale w tym przypadku po premierze gracze nie mieli żadnych powodów do narzekania, a do tego na starcie gra nie była dostępna na PC, co również ma ogromne znaczenie. Jeśli więc możemy porównywać nową produkcję REDów z jedną z najlepiej sprzedających się gier w historii, to fani muszą darzyć polskiego dewelopera ogromnym zaufaniem.

Bo chociaż z wizerunkowego punktu widzenia debiut Cyberpunk 2077 był po prostu katastrofą, to mimo wszystko postanowili dać mu szansę i poczekać na załatanie gry. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko mieć nadzieję, że duża część zysków pójdzie na łatanie gry, by ta w końcu wyglądała tak, jak na to zasługuje. Nie chcemy przecież ciągłych problemów z wydajnością, psujących zadania bugów, psujących się stanów zapisu przy zbyt bogatym ekwipunku, glitchy i innych wątpliwych przyjemności.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje