Reklama

Control trafi w lutym na nowe konsole

​Control, jedna z najlepszych gier kończącej się generacji - według niektórych - zmierza także na nowe konsole. Studio Remedy Games pochwaliło się, że tytuł zadebiutuje 2 lutego na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Równo miesiąc później - 2 marca - w sklepach pojawią się też wydanie pudełkowe.

Zgodnie z rodzącą się powoli tradycją, nowe konsole zaoferują dwa tryby rozgrywki: tryb wydajności z zabawą w 60 klatkach na sekundę oraz tryb "graficzny" w 30 FPS, ale z wyższymi ustawieniami. Gdyby ktoś miał jeszcze wątpliwości, że nowa generacja konsol to coś więcej niż gorsze komputery osobiste.

Obie odsłony miały pierwotnie ukazać się jeszcze w tym roku, lecz deweloperzy z Remedy przyznali, że potrzebują więcej czasu na doszlifowanie szczegółów. Obecnie Control działa więc na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, ale tylko w ramach usług kompatybilności wstecznej, bez dedykowanej wersji.

Reklama

Sporo kontrowersji narosło już w związku z praktyką wydawcy, 505 Games. Firma ta, zamiast udostępniać aktualizację na nowe konsole za darmo, wymaga kupienia gry raz jeszcze, ale w wydanej latem wersji Ultimate Edition. Tylko ta odsłona otrzyma lutową łatkę na nową generację bez opłat.

Jeśli więc nawet kupiliśmy już podstawową wersję gry i wszystkie DLC, nie dostaniemy aktualizacji na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, nawet za jakąś - mniejszą - opłatą na rzecz wydawcy. 505 Games nigdy nie wyjaśniło, skąd dokładnie wziął się takie pomysł, ale jeśli nie wiadomo, o co chodzi...

Jak można się domyślać, rozgoryczenie po ogłoszeniu było ogromne. Później potęgował je dodatkowo fakt, że wydawca ponownie zabrał głos i zapewnił, że zdania nie zmieni pod żadnym naciskiem. W oświadczeniu stwierdzono, że twórcy poświęcili sporo czasu i wysiłków na konwersje.

Tymczasem okazało się, że wkrótce po premierze Ultimate Edition, niektórzy posiadacze podstawowej wersji gry otrzymali niespodziewanie aktualizację bez żadnych dodatkowych opłat. A więc chyba nie było tak trudno, skoro update do edycji Ultimate działa nawet przypadkowo?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje