Reklama

Bungie robi grę mobilną Destiny we współpracy z NetEase

Rynek mobilny może niedługo powiększyć się o kolejną potężną produkcję z PC oraz konsol. Według najnowszego przecieku Bungie i NetEase od ponad dwóch lat pracują nad grą Destiny na smartfony.

W 2018 roku NetEase zainwestowało 100 milionów dolarów w Bungie i zostało mniejszościowym udziałowcem twórców Destiny. Słyszeliśmy wtedy o ambitnych planach studia i chęci tworzenia gier, które inspirują graczy na całym świecie. Od tego czasu wiele oczywiście zmieniło się w Bungie, ale ambicje zostały najwyraźniej te same, bowiem kolejnym krokiem rozwoju dla firmy ma być rynek mobilny.

Najnowszy raport The Game Post informuje o niezapowiedzianym mobilnym FPS-ie. Grę wspomniał jeden z artystów NetEase na swoim profilu LinkedIn. Według źródeł bliskich NetEase obie strony pracują nad tym tytułem od ponad dwóch lat.

Reklama

Wszystko wskazuje również na to, że będzie to nowa, oddzielna gra w uniwersum Destiny. Bungie nie próbuje więc stworzyć portu Destiny 2 na urządzenia mobilne, tylko zaprojektować produkcję w podobnym duchu, którą będzie można spakować do kieszeni.

Informacja ta pojawia się oczywiście w dosyć niewygodnym dla Bungie momencie. Ledwo zakończyła się bowiem nagonka na Diablo Immortal, którego monetyzacja zniszczyła wszelkie nadzieje graczom PC i konsolowym na rozwój rynku mobilnego w odpowiednim kierunku. Tymczasem okazuje się, że podobną ścieżką kroczy od paru lat Bungie.

Nie jest oczywiście powiedziane, że skoro za grę odpowiedzialny jest NetEase, za poziomy Lighta w mobilnym Destiny będziemy płacić dolarami. Fani serii powinni liczyć jednak na to, że Bungie nie podzieli losów Blizzarda.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy